Μίλαν – Ίντερ 2-2 (vid)

CxvNelWWQAATT4zΈνα γκολ του Ιβάν Πέρισιτς στις καθυστερήσεις του αγώνα με την Μίλαν ήταν αυτό που έδωσε στην Ίντερ τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) στο μεγάλο ντέρμπι του ιταλικού πρωταθλήματος.

Το γκολ του Ιβάν Πέρισιτς στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ήταν αυτό που έφερε το ματς στα ίσια, στο ντεμπούτο του Στέφανο Πιόλι στον πάγκο της Ίντερ, και δεν επέτρεψε στην Μίλαν που είχε το προβάδισμα μέχρι εκείνη την στιγμή χάρη σε δύο γκολ του Σούσο να ανέβει στην δεύτερη θέση της Serie Α.

περισσότερα για το παιχνίδι αλλά και βίντεο στο SDNA

Μίλαν: Ντοναρούμα, Αμπάτε, Παλέτα, Γκόμες, Ντε Σίλιο, Κούτσκα, Λοκατέλι, Μποναβεντούρα, Σούσο, Νιάνγκ, Μπάκα

Ίντερ: Χαντάνοβιτς, Ανσάλντι, Μεδέλ, Μιράντα, Ντ’ Αμπρόσιο, Κοντογκμπιά, Ζοάο Μάριο, Μπρόζοβιτς, Πέρισιτς, Καντρέβα, Ικάρντι