B ΕΠΣ Ημαθίας

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Μακεδόνας Βέροιας 6-0 (photos)

IMG_9234

Εύκολη νίκη για τον Αγροτικό Αστέρα Αγίας Βαρβάρας στο χθεσινό (17/12) παιχνίδι με αντίπαλο τον ουραγό Μακεδόνα Βέροιας.

Η ομάδα του Κώστα Μουρτζίλα ζήτησε να αγωνιστεί Σάββατο λόγω του αγώνα του γυναικείου τμήματος την Κυριακή, αίτημα το οποίο έγινε αποδεκτό. Οι “πράσινοι” δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους τους και έφτασαν σε μια ευρεία νίκη που τους φέρνει ακόμη ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα.

δείτε το φιλμ της αναμέτρησης

3′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση φάουλ του Ρηγόπουλου, κεφαλιά του Γιάννη Σουλιώτη στο δεύτερο δοκάρι και η μπάλα στα δίχτυα του Τότσκα (1-0).

7′ Δυνατό σουτ του Αντωνιάδη από το ύψος της περιοχής, η μπάλα στο δοκάρι.

12′ ΓΚΟΛ! Ψιλοκρεμαστό σουτ του Αντωνιάδη από το ύψος της περιοχής και 2-0

24′ Ο Γαλάνης έκλεψε τη μπάλα στο ύψος της περιοχής αλλά στο σουτ που δοκίμασε από πλάγια θέση, κατέληξε δίπλα από αριστερό  δοκάρι του Τότσκα.

31′ Σουτ του Κιουτάχιαλη έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μήτσας.

33′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιάννη Σουλιώτη, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι.

41′ Μόνος ο Παρασκευαΐδης από πλάγια, το σουτ που δοκίμασε όμως απέκρουσε σε κόρνερ ο Τόσκας.

43′ ΓΚΟΛ! Εκτέλεση κόρνερ του Γαλάνη, ο Αντωνιάδης με κεφαλιά τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (3-0).

46′ Σουτ του Γαλάνη από πλάγια θέση, η μπάλα στο δοκάρι του Τότσκα

55′ Κεφαλιά του Κουβατσίδη μετά από εκτέλεση φάουλ, απέκρουσε σωτηρία ο Τότσκας.

57′ ΓΚΟΛ! Ατομική ενεργεία του Ρηγοπούλου, μπήκε στην περιοχή και με δυνατό σουτ, έστειλε τη μπάλα στο “Γ” της εστίας του Τότσκα (4-0)

59′ ΓΚΟΛ! Ο Δήμου δοκίμασε σέντρα σουτ προς την περιοχή των φιλοξενούμενων, στην πορεία της μπάλας βρέθηκε ο Δρόσος και με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του (5-0)

64′ ΓΚΟΛ! Πολύ ωραίο ψιλοκρεμαστό σουτ του Δήμου από το ύψος της περιοχής και 6-0.

67′ Σουτ του Μπράκα μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Μήτσας και δεν έδωσε την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να βάλουν ένα τέρμα.

75′ Δεύτερη φορά που σημαδεύει το δοκάρι ο Αντωνιάδης

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Λιόλιος, με μοναδικό βοηθό τον κ. Μοσχόπουλο.

Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας : Μήτσας, Κουβατσίδης, Ζέρβας, Παρασκευαϊδης, Αντωνιάδης, Σουλιώτης Α. (65′ Ντόβας), Γαλάνης, Σουλιώτης Ι. (60′ Μιχαλόπουλος), Δήμου (70′ Παυλίτσας), Ρηγόπουλος, Σερασκιέρης.

Μακεδόνας Βέροιας : Τότσκας, Δρόσος, Μπράκα, Τσεσμετζής, Κικίδης, Τσάνι (70′ Λιανός), Κακαγιάννης, Κιουτάχιαλης, Λαπάνι, Παπαδόπουλος Ε., Χασιώτης.