Football League – Πέρασε από το Αιγίνιο με γκολ στο 90΄ ο Απόλλων, “σίφουνας” η Λαμία (βαθμολογία, 6η αγωνιστική)

footballleagueΟλοκληρώθηκε πριν λίγο με τις τέσσερις σημερινές αναμετρήσεις, η 6η αγωνιστική της Football League.

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας επέστρεψε και πάλι η Λαμία, η οποία ήταν καταιγιστική στα Χανιά και επικράτησε με σκορ 3-0, έχοντας μάλιστα μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα μηδέν παθητικό!

Εκτός έδρας νίκη και για τον Απόλλων Σμύρνης, που είδε τον Αιγινιακό να ισοφαρίζει στο 80′ με γκολ του Κυζιρίδη, ωστόσο ο Κονέ είχε άλλη άποψη και με δικό του τέρμα στο 90ο λεπτό, πήρε τη σπουδαία νίκη.

Ανεβαίνει κι άλλο ο ΟΦΗ! Οι Κρητικοί πέρασαν από το λεκανοπέδιο της Αττικής, επικρατώντας με 2-1 της Καλλιθέας και με τους σημερινούς τρεις βαθμούς έφτασαν τους 11 στο πρωτάθλημα. Όλη δράση σημειώθηκε στα τελευταία 10 λεπτά, σκόραρε για τους “ασπρόμαυρους” ο Ημαθιώτης επιθετικός, Δημήτρης Μάνος

Τέλος στον Εύοσμο, ο Αγροτικός Αστέρας συνέχισε τις υψηλές…πτήσεις και χάρη στα τέρματα του Ημαθιώτη Χρήστου Κουκόλη και του Γιάννη Γκέσιου, επικράτησε 2-0 του Πανσερραϊκού.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς της 6ης αγωνιστικής :

Αιγινιακός – Απόλλων Σμύρνης  1-2 (80′ Κυζιρίδης / 26′ Διαμαντόπουλος, 90′ Κονέ)
Αγροτικός Αστέρας – Πανσερραϊκός  2-0 (30′ Κουκόλης, 85′ Γκέσιος)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Κισσαμικός  0-1 (18′ Θέος)
Παναιγιάλειος – Αχαρναϊκός  0-0
ΑΕ Σπάρτη – ΑΕΛ Καλλονής  1-1 (31′ Αναστασάκος / 41′ Φράγκος)
Καλλιθέα – ΟΦΗ  1-2 (90′ Μουχτάρης / 82′ Μιλοσάβλιεφ, 87′ Μάνος)
Πανθρακικός – Πανελευσινιακός  1-0 (60′ Ζυγκερίδης)
Χανιά – Λαμία  0-3 (11′ Όμο, 35′ Βασιλόγιαννης, 58′ Νουρμισάι)
Άρης – Τρίκαλα  3-2 (52′ Μπαργκάν, 62-82′ Ίλιτς / 49′ Κουσκουνάς, 71′ Γιαννιτσάνης)