Χαλαρά και 5-1!

Χωρίς τίτλοΤι κι αν το θερμόμετρο έδειχνε 0°C στο Γήπεδο Λουτρών; Ο Αιολικός αποδείχθηκε ιδιαίτερα… θερμός και φιλοδώρησε με πέντε γκολ το Ζευγολατιό, στο μοναδικό ματς της 14ης αγωνιστικής, που πραγματοποιήθηκε στον 3ο Όμιλο της Γ Εθνικής.

Όπως αναφέρει το sportlesvos.gr, το τελικό 5-1 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα, με εξαίρεση ένα 10λεπτο στην επανάληψη, όπου οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στους Μυτιληνιούς.

Πριν γίνει σέντρα, χρειάστηκε οι άνθρωποι του Αιολικού να κάνουν αγώνα δρόμου ώστε να απομακρυνθούν τα χιόνια από τον αγωνιστικό χώρο και να διεξαχθεί κανονικά το παιχνίδι.

το φιλμ της αναμέτρησης στο sportlesvos.gr

Αιολικός : Ζαχαρής, Τόλιος, Ιωαννίδης, Καπταγιάννης, Τάχιας, Παληγεώργος (75′ Σπάρταλης), Κεσίδης, Μανουσάκης, Λαλάς (65′ Χρήστου), Ευσταθίου, Μπουρούς (80′ Ραζάκ)

ΑΟ Ζευγολατιού : Τσέλιος, Ατματζίδης, Παϊνέσης, Σιγάλας, Φυσαράκης, Σενάι (61′ Δέσκος), Χουσελάς (77′ Κουτσουμπέλας), Καντιλιγεράκης, Χρυσαφίδης, Ευθυμιάδης, Κορμαλής