Άρης – Φράπορτ Σκάιλαϊνερς 58-64

174172xlargeΜε ήττα συνέχισε ο Άρης την πορεία του στο Basketball Champions League, αφού ηττήθηκε στην έδρα του με 58-64 από την γερμανική Φράπορτ Σκάιλαϊνερς για την προτελευταία αγωνιστική των ομίλων της διοργάνωσης, κάτι που τον έριξε στο 8-5, δίνοντας την ευκαιρία στην αντίπαλο του να ανέβει στο 6-7.

Η ελληνική ομάδα έκανε κακό δεύτερο ημίχρονο και δεν κατάφερε να βρει λύσεις στα τελευταία κρίσιμα λεπτά του αγώνα.

Για τους νικητές ξεχώρισαν οι Βον και Ίνγκλις, οι οποίοι είχαν απο 19 πόντους, ενώ για την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη καλό ματς έκαναν οι Τσαϊρέλης (13 πόντοι με 3/3 εντός πεδιάς και 6/6 βολές), Καββαδάς (11 πόντοι) και Γιάνκοβιτς (10 πόντοι). Να θυμίσουμε πως ο “αυτοκράτορας” έχει ήδη εξασφαλίσει την πρόκριση του στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.