Γκέλα για τον Εργοτέλη, έχασε την επαφή με την κορυφή!

Σπαταλώντας ένα σωρό σημαντικές ευκαιρίες, ο Εργοτέλης «κόλλησε» στο 0-0 με την Προοδευτική, χάνοντας παράλληλα την πρώτη θέση.

Ο Εργοτέλης θα μπορούσε να πάρει τη νίκη, καθώς δημιούργησε πάρα πολλές κλασσικές φάσεις, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς να μπορέσει μέσα από αυτές να βρει ένα γκολ. Η Προοδευτική συμπλήρωσε έναν ολόκληρο γύρο (!) αήττητη, παίζοντας αμυντικά και έχοντας μόλις μία φάση όλη και όλη στο ενεργητικό της σε όλο το 90λεπτο.

το φιλμ της αναμέτρησης στο grandsport.gr

Εργοτέλης (Σ. Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Παπαπαναγιώτου (76’ Μανουσάκης), Μπάτζιος, Γκουτσούλιας (59’ Μπρατσιάνι, 75’ Καϊμακαμούδης), Μισέλ, Σερζίνιο, Κατσικοκέρης, Λεάλ, Βελλίνης.

Προοδευτική (Π. Αδράλας): Μπαντίκος, Ντάλλας, Μύρκος, Ζίζηλας, Πατσατζόγλου, Παπανικόλας, Ζελέκου, Μπέλερης (82’ Γιακούμπι), Κανελλόπουλος, Πέππας (54’ Τσαραούσης), Ατματζίδης (67’ Μανιδάκης).