Δεν…χαμπαριάζει τίποτε, 6η σερί νίκη!

Την έκτη του σερί νίκη πέτυχε ο ΑΟ Τρίκαλα!

Οι «κυανέρυθροι» επιβλήθηκαν με 1-0 της Λαμίας χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιαννιτσάνη στο 3ο λεπτό.

Οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη έπαιξαν μεθοδικά, δεν απειλήθηκαν από την Λαμία ενώ είχαν δύο τεράστιες ευκαιρίες για να πετύχουν και άλλα γκολ. Δίκαια πάντως διαμαρτύρονται για τον μη καταλογισμό πέναλτι στον Στεφάνοβιτς στο 42ο λεπτό του αγώνα.

Επόμενο ματς για τον ΑΟΤ, την Κυριακή στο Στάδιο με τον Άρη.

το φιλμ της αναμέτρησης στο goaltrikala.gr

ΑΟ Τρίκαλα (Π. Αμανατίδης): Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Πίντο Λεάντρο, Βέρτζος, Ριζογιάννης (88′ Μαχαματ) ,Μουμίν, Ρομπέρ (65′ Μπαϊκαρά), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Γιαννιτσάνης (77′ Μπαλμπόα)

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Ρότσα, Βασιλόγιαννης, Μπλάζιτς, Κοτσώνης (60′ Κόβιτς), Όμο, Ματσούκας, Βάντερσον (76′ Καραγιάννης), Σπυρόπουλος, Παπαργυρίου, Αναστασιάδης