ΕΠΙΚΟ ξεκίνημα στην Premier League, με δύο απανωτές ανατροπές για την Άρσεναλ! (vids)

Απίστευτο θέαμα στην πρώτη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ για τη σεζόν 2017-2018 με την Λέστερ να παίρνει δυο φορές το προβάδισμα κόντρα στην Άρσεναλ, αλλά τελικά να χάνει με 4-3!

Σεφτέ στην Πρέμιερ Λιγκ έκανε ο Λακαζέτ στο πρώτο επίσημο παιχνίδι του στην Πρέμιερ Λιγκ, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό. Ο Γάλλος δεν το χάρηκε πολύ, αφού ο Οκαζάκι ισοφάρισε στο 5′ και ο Βάρντι στο 28ο λεπτό έκανε το 2-1 για την Λέστερ.

Ευτυχώς για την Άρσεναλ, ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Γουέλμπεκ ισοφάρισε για τους “κανονιέρηδες” σε 2-2.

το φιλμ της αναμέτρησης και βίντεο με τα γκολ στο contra.gr

ΑΡΣΕΝΑΛ: Τσεχ, Χόλτινγκ (67′ Ζιρού), Μονρεάλ, Κολάσινατς, Μπεγερίν, Όξλεϊντ-Τσέιμπερλεν, Τζάκα, Ελνενί (67′ Ράμσεϊ), Εζίλ, Γουέλμπεκ (75′ Γουόλκοτ), Λακαζέτ.

ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Σίμπσον, Μόργκαν, Μαγκουάιρ, Φουχς, Τζέιμς, Εντιντί, Ολμπράιτον (90′ Γκρέι), Μαχρέζ, Οκαζάκι (72′ Αμάρτεϊ), Βάρντι.