Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Κατηγορίες
Super League - Μεταγραφές

Χάσατε τη…μπάλα με τις πολλές μεταγραφές της τελευταίας στιγμής. Ορίστε η σούμα!

Και ενώ έχουμε ήδη το πρώτο…δείγμα από τη φετινή Super League, οι 16 ομάδες έκαναν τη ρελάνς την προτελευταία μέρα των μεταγραφών, με αποτέλεσμα να υπάρχουν ανακατατάξεις στα ρόστερ.

Το SportsUp παρουσιάζει παρακάτω τα αναλυτικά ρόστερ των ομάδων, με την υποσημείωση πως τους παίκτες που βλέπετε με έντονα κόκκινα γράμματα είναι αυτοί που μεταγράφηκαν από τις 19/8 έως και 30/8

Αναλυτικά :

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

44 Πρωταθλήματα, 27 Κύπελλα, 4 Super Cup

Προπονητής : Μπέσνικ Χάσι (Αλβανία, από 08/06/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
27 Στέφανος Καπίνο T 18/03/1994
22 Ανδρέας Γιαννιώτης T 18/12/1992 Επισ. από Πανιώνιο
1 Λευτέρης Χουτεσιώτης T 20/07/1992
99 Δημήτρης Σκαφίδας T 05/08/1999
3 Αλμπέρτο Μποτία Α 27/01/1989
26 Γιάγκος Βούκοβιτς Α 10/06/1988 Κόνιασπορ
66 Πάπε Άμπου Σισέ Α 14/09/1995 Επισ. από Αζαξιό
43 Δημήτρης Νικολάου Α 13/08/1998
19 Χρβόγιε Μίλιτς Α 10/05/1989 Φιορεντίνα
23 Λεονάρντο Κούτρης Α 23/07/1995 ΠΑΣ Γιάννινα
14 Ομάρ Ελαμπντελαουί Α 05/12/1991 Επισ. από Χαλ
77 Ντιόγκο Φιγκέιρας Α 07/01/1991
6 Παναγιώτης Ταχτσίδης Μ 15/02/1991 Τορίνο
44 Σάσα Ζντιέλαρ Μ 20/05/1995 Επισ. από Μαγιόρκα
13 Γκιγιάμε Ζιλέ Μ 09/03/1984 Ναντ
4 Αλέξις Ρομαό Μ 18/01/1984
8 Βάντις Οφόε Μ 21/02/1989 Λέγκια Βαρσοβίας
Παϊτίμ Κασάμι Μ 02/01/1992 Επισ. από Νότιγχαμ
28 Αντρέ Μάρτινς Μ 21/01/1990
32 Θανάσης Ανδρούτσος Μ 06/05/1997
7 Κώστας Φορτούνης Μ 16/10/1992
Νίκολας Μαρτίνεζ Μ 25/09/1987 Επισ. από Γουέστερν Σίντνεϊ
92 Σεμπά Φρέιτας Ε 08/06/1992
10 Μάρκο Μάριν Ε 13/03/1989
18 Τάρικ Ελιονούσι Ε 23/02/1988
90 Φελίπε Πάρντο Ε 17/08/1990 Επισ. από Ναντ
33 Μεχντί Καρσελά Ε 01/07/1989 δαν από Γρανάδα
31 Μπεν Ναμπουχάνε Ε 10/06/1989 Επισ. από Πανιώνιο
16 Γιώργος Μανθάτης Ε 11/05/1997
Ούρος Τζούρτζεβιτς Ε 02/03/1994 Παρτιζάν
29 Εμάνουελ Εμενίκε Ε 10/05/1987 Φενέρμπαξε
17 Καρίμ Ανσαριφάρντ Ε 03/04/1990

Αποχώρησαν Δημήτρης Σιόβας (Λεγανές), Δημήτρης Κολοβός (Μέχελεν), Αντώνης Καραγεώργης (δαν. Κισσαμικό), Φάνης Τζανδάρης (Παναθηναϊκός), Επαμεινώνδας Παντελάκης (δαν. Κισσαμικό), Αντρίτ Τόλι (δαν. Κισσαμικό), Μαρκ Ασίγκμπα (Λαμία), Κώστας Πλέγας (Πανιώνιος), Πραξιτέλης Βούρος (ΑΠΟΕΛ), Μανώλης Σιώπης (δαν. Πανιώνιο), Τσόρι Ντομίγκεζ (Ράγιο Βαγιεκάνο), Μανώλης Σάλιακας (δαν. Κισσαμικό), Καζίμ Λάτσι (δαν. Αζαξιό), Αντώνης Φουάσης (δαν. Κισσαμικό), Ιάσων Γαβαλάς (δαν. Κισσαμικό), Τάσος Καραμάνος (δαν. Ρίο Άβε), Γιάννης Γιαννιώτας (δαν. Βαγιαδολίδ), Νίκος Βέργος (δαν. Βάσας), Δημήτρης Τασιουλής (δαν. Κισσαμικό), Δημήτρης Γούτας (δαν. Σεντ Τρούιντεν), Κώστας Τσιμίκας (δαν. Βίλεμ), Ανδρέας Μπουχαλάκης (Νότιγχαμ), Μπρούνο Βιάνα (δαν. Μπράγκα), Γιώργος Ξυδάς (δαν. Κισσαμικό), Όσκαρ Καρντόσο (Λιμπεράδ Παραγουάη), Κώστας Μεγαρίτης (δαν. Κισσαμικό), Σπύρος Ρισβάνης (δαν. Ατρόμητο), Μανουέλ ντα Κόστα (Μπασακσεχίρ), Εστέμπαν Καμπιάσο (ελεύθερος), Νίκολα Λεάλι (επισ. Γιουβέντους), Χουάν Παρέδες (επισ. Γουότφορντ), Αλί Σισοκό (επισ. Άστον Βίλα)


ΠΑΟΚ

2 Πρωταθλήματα, 5 Κύπελλα

Προπονητής : Ράζβαν Λουτσέσκου (Ρουμανία, από 11/08/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
1 Ροντρίγκο Ρέι T 08/03/1991 Γοδόι Κρουζ
71 Παναγιώτης Γλύκος T 10/10/1986
23 Ζέλικο Μπρκιτς T 09/07/1986
31 Αλέξανδρος Πασχαλάκης T 28/07/1989 ΠΑΣ Γιάννινα
99 Μάριος Σιαμπάνης T 28/09/1999
5 Φερνάντο Βαρέλα Α 26/11/1987
15 Χοσέ Κρέσπο Α 09/02/1987
13 Στέλιος Μαλεζάς Α 11/03/1985
44 Αχιλλέας Πούγγουρας Α 13/12/1995
61 Κώστας Δημητρίου Α 30/06/1999 Προωθ. Κ20
4 Μάριν Λέοβατς Α 07/08/1988
6 Ντόριαν Λεβέκ Α 22/11/1989 Γκινγκάμπ
41 Παναγιώτης Δεληγιαννίδης Α 29/08/1996
3 Λέο Μάτος Α 02/04/1986
22 Δημήτρης Κωνσταντινίδης Α 02/06/1994 Επισ. από Ομόνοια
8 Μαουρίτσιο Μ 21/10/1988 Ζενίτ
16 Γκόικο Τσίμιροτ Μ 19/12/1992
87 Χοσέ Κάνιας Μ 27/05/1987
26 Έργκις Κάτσε Μ 08/07/1993
28 Εβγκέν Σάκχοφ Μ 30/11/1990
Αριστοτέλης Παναγιωτίδης Μ 17/01/1997 Επισ. από Πανσερραϊκό
7 Ομάρ Ελ Καντουρί Μ 21/08/1990 Έμπολι
21 Ντιέγκο Μπίσεσβαρ Μ 08/03/1988
77 Δημήτρης Πέλκας Μ 26/10/1993
11 Πέδρο Ενρίκε Ε 16/06/1990
18 Δημήτρης Λημνιός Ε 27/03/1998 Ατρόμητος
29 Ρόμπερτ Μακ Ε 08/03/1991 Δαν από Ζενίτ
10 Τζάλμα Κάμπος Ε 30/03/1987
27 Γιάννης Μυστακίδης Ε 07/12/1994
Αλεξάντρ Μπατάεφ Ε 21/01/1997 Επισ. από Αιγινιακό
9 Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς Ε 21/04/1990
20 Ευθύμης Κουλούρης Ε 06/03/1996
Βασίλης Παπαδόπουλος Ε 28/01/1995 Επισ. από Τρίκαλα

Αποχώρησαν : Έρικ Σάμπο (Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ), Χάρης Χαρίσης (δαν Σεντ Τρούιντεν), Γιάννης Τσολακίδης (δαν. Πανσερραϊκό), Φώτης Παντεκίδης (δαν. Μακεδονικό), Σωκράτης Κυριλλίδης (δαν. Πιερικό), Σάββας Τουμανίδης (δαν. Μακεδονικό), Ζάιρο ντα Σίλβα (δαν. Σέριφ Τιρασπόλ), Στέλιος Κίτσιου (δαν. Σεντ Τρούιντεν), Στέλιος Πόζογλου (δαν. Πανσερραϊκό), Στέφανος Αθανασιάδης (Μακάμπι Χάιφα), Τέρι Άντονις (Φένλο), Αμρ Ουάρντα (δαν. Ατρόμητο), Μανώλης Πατράλης (δαν. Πλατανιά), Γιώργος Κτιστόπουλος (Πιερικός), Γιώργος Κάκκο (δαν. Νέα Σαλαμίνα), Μπογκντάν Ραγκέλοφ (δαν. Δόξα Δράμας), Φώτης Κωνσταντίνου (δαν. Πανσερραϊκό), Σάββας Τοπαλίδης (δαν. Αιγινιακό), Φακούντο Περέιρα (Νεκάξα), Ραφαήλ Σοϊλεμέζογλου (Βέροια), Νίκος Κοροβέσης (Πλατανιάς), Νίκος Μελίσσας (δαν. Λαμία), Κρίστιαν Κούστα (δαν. Μιχάλοβτσε), Δημήτρης Χατζηισαΐας (δαν. Ατρόμητο), Κρίστι Κιόσε (Ρουζόμπεροκ), Νίκος Ματθαίου (δαν. Ανόρθωση), Δημήτρης Γιαννούλης (δαν. Ατρόμητο), Τιμόθεος Τσελεπίδης (δαν. Πανσερραϊκό), Τάσος Δημητριάδης (δαν. Κέρκυρα)


ΑΕΚ

11 Πρωταθλήματα, 15 Κύπελλα, 3 Super Cup

Προπονητής : Μανόλο Χιμένεθ (Ισπανία, από 19/1/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
1 Βασίλης Μπάρκας T 30/05/1994
22 Γιάννης Ανέστης T 09/03/1991
16 Παναγιώτης Τσιντώτας T 04/07/1993 Λεβαδειακός
Παναγιώτης Ντούνης T 29/03/1997 Επισ. από Καλλιθέα
19 Ντμίτρο Τσιγκρίνσκι Α 07/11/1986
4 Όγκνιεν Βράνιες Α 24/10/1989
5 Βασίλης Λαμπρόπουλος Α 31/03/1990
55 Άνταμ Τζανετόπουλος Α 10/02/1995 Επισ. από Ηρακλή
15 Ούρος Τσόσιτς Α 24/10/1992 Έμπολι
3 Έλντερ Λόπες Α 04/01/1989 Λας Πάλμας
17 Βινίσιους Α 07/03/1993
33 Γιώργος Γιαννούτσος Α 16/06/1998
12 Ροντρίγκο Γκάλο Α 19/09/1986
2 Μιχάλης Μπακάκης Α 18/03/1991
8 Αντρέ Σιμόες Μ 16/12/1989
18 Γιάκομπ Γιόχανσον Μ 21/06/1990
6 Αστρίτ Αϊντάρεβιτς Μ 17/04/1990
25 Κώστας Γαλανόπουλος Μ 28/12/1997
20 Πέτρος Μάνταλος Μ 31/08/1991
7 Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος Ε 19/12/1986
30 Άρνορ Τρούστασον Ε 30/06/1993 Ραπίντ Βιέννης
40 Ανδρέας Βλαχομήτρος Ε 03/07/1997
29 Πατίτο Ροντρίγκεζ Ε 04/05/1990
14 Τάσος Μπακασέτας Ε 28/06/1993
28 Βίκτωρ Κλωναρίδης Ε 28/07/1992 Λανς
10 Μάρκο Λιβάια Ε 26/08/1993 Λας Πάλμας
11 Γιώργος Γιακουμάκης Ε 09/12/1994 Πλατανιάς

Αποχώρησαν : Ντίντακ Βιλά (Εσπανιόλ), Σταύρος Βασιλαντωνόπουλος (δαν. Λαμία), Τόμας Πέκχαρτ (Χάποελ Μπερ Σεβά), Ηλίας Βούρας (Δόξα Δράμας), Δημήτρης Κολοβέτσιος (Παναθηναϊκός), Αλκιβιάδης Μακροπουλιώτης (δαν. Κισσαμικό), Γιάννης Παπαδόπουλος (δαν. Κισσαμικό), Δημήτρης Μεληκιώτης (δαν. Κέρκυρα), Ούγκο Αλμέιδα (ελεύθερος), Χρήστος Αραβίδης (ελεύθερος), Αντώνης Κυριαζής (ελεύθερος), Κώστας Μανωλάς (Λεβαδειακός), Ρόναλντ Βάργκας (ελεύθερος), Σέρχιο Αραούχο (επισ. Λας Πάλμας), Ηλίας Τσέλιος (δαν. Λαμία)


Παναθηναϊκός

20 Πρωταθλήματα, 18 Κύπελλα, 5 Super Cup

Προπονητής : Μαρίνος Ουζουνίδης (από 01/12/2016)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
99 Οδυσσέας Βλαχοδήμος T 26/04/1994
15 Λουκ Στιλ T 24/09/1984
Σωκράτης Διούδης T 03/02/1993 Άρης
27 Κώστας Κώτσαρης T 25/07/1996 Επισ. από Ομόνοια
31 Ροντρίγκο Μολέντο Α 27/10/1987
4 Γιώργος Κουτρουμπής Α 10/02/1991
26 Δημήτρης Κολοβέτσιος Α 16/10/1991 ΑΕΚ
41 Στέφανος Ευαγγέλου Α 12/05/1998
48 Αλέξανδρος Τριανταφυλλόπουλος Α 10/01/1997
Εμάνουελ Ινσούα Α 10/04/1991 Ουντινέζε
23 Νίκλας Χουλτ Α 13/02/1990
2 Ματίας Γιόχανσον Α 16/02/1992 Άλκμααρ
78 Ουσμάν Κουλιμπαλί Α 09/07/1989
39 Γιακούμπα Σιλά Μ 29/11/1990 δαν. Ρεν
21 Δημήτρης Κουρμπέλης Μ 02/11/1993
5 Νούνο Ρέις Μ 31/01/1991
Φάνης Τζανδάρης Μ 13/06/1993 Ολυμπιακός
17 Ρόμπιν Λουντ Μ 17/04/1993
6 Χρήστος Δώνης Μ 09/10/1994 Επισ. από Ηρακλή
38 Θανάσης Μίνγκος Μ 06/02/1998
34 Πασχάλης Στάικος Μ 08/02/1996
19 Λούκας Βιγιαφάνεζ Μ 04/10/1991
11 Μπράιαν Καμπέζας Ε 20/03/1997 Δαν από Αταλάντα
39 Τάσος Χατζηγιοβάννης Ε 31/05/1997
8 Γκιγιέρμο Μόλινς Ε 26/09/1998
7 Όμρι Άλτμαν Ε 23/03/1994 Χάποελ Τελ Αβίβ
9 Αντρές Τσάβες Ε 21/03/1991 Μπόκα Τζούνιορς
18 Λουτσιάνο Ε 18/05/1993 Δαν. Κορίνθιανς
49 Σωτήρης Πίσπας Ε 08/01/1998

Αποχώρησαν : Μάρκους Μπεργκ (Αλ Αΐν), Αμπντούλ Ατζαγκούν (Κορτράικ), Μουμπάρακ Γουακάσο (Αλαβές), Σπύρος Παπανικολάου (Αστέρας Βάρης), Κώστας Βαλμάς (δαν. Καλλιθέα), Νίκος Γιαννακόπουλος (Κέρκυρα), Γιώργος Αγγελόπουλος (δαν. Εργοτέλη), Παναγιώτης Βλαχοδήμος (Νιμ), Σεμπαστιάν Λέτο (Emirates Club), Ράσμους Τελάντερ (Ζυρίχη), Διαμαντής Χουχούμης (Σλόβαν Μπρατισλάβα), Ολιβιέ Μπουμάλ (Λιαονίνγκ Κίνα), Γιάννης Σερβιλάκης (Κισσαμικός), Νίκος Μαρινάκης (Παναιτωλικός), Ζέκα (Κοπεγχάγη), Γενς Βέμερ (ελεύθερος), Τζιαντομένικο Μέστο (ελεύθερος), Στέφανος Κοτσόλης (ελεύθερος), Βίκτωρ Κλωναρίδης (επισ. Λανς), Πολ Εμποκού (επισ. Κιέβο), Λαουτάρο Ρινάλντι (ελεύθερος)


Αστέρας Τρίπολης

Από το 2007 στη Super League

Προπονητής : Στάικος Βεργέτης (από 09/03/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
30 Γιώργος Αθανασιάδης T 07/04/1993
98 Κώστας Καπετάνος T 12/01/1998 Προωθ. Κ20
99 Αντώνης Τσιφτσής T 21/07/1999 Προωθ. Κ20
33 Εβγκέν Σελίν Α 09/03/1988
5 Κώστας Τριανταφυλλόπουλος Α 03/04/1993
4 Τριαντάφυλλος Πασαλίδης Α 19/07/1996 Αιγινιακός
69 Λιονέλ Ζουμά Α 10/09/1993
18 Κώστας Γιαννούλης Α 09/12/1987
77 Γιώργος Κυριακόπουλος Α 05/02/1996
97 Γεράσιμος Παπαγγελής Α 24/06/1997
25 Μανώλης Μπέρτος Α 13/05/1989
22 Ιγκόρ Σίλβα Α 21/08/1996
17 Βάλτερ Ιγκλέσιας Μ 18/04/1985
2 Ντουντού Μ 14/03/1989 Επισ. από Νέα Σαλαμίνα
8 Λεβί Μαντιντά Μ 22/06/1992 Θέλτα
13 Σταύρος Τσουκαλάς Μ 28/05/1988
15 Χουάν Μουνάφο Μ 20/03/1988 Πλατανιάς
38 Ρόμπερτ Κουμαντέι Μ 01/06/1999 ΑSPIRE Σενεγάλη
9 Εβγκένιο Ισνάλδο Ε 07/01/1994 Νιούελς Ολ Μπόις
7 Πάμπλο Μάσα Ε 21/12/1987
20 Γκεόλ Χι Τζανγκ Ε 04/04/1998 Γιουβενίλ
23 Νίκος Καλτσάς Ε 03/05/1990
31 Αλεξάνταρ Στανισάβλιεβιτς Ε 11/06/1989
27 Γιάννης Κότσιρας Ε 16/12/1992
19 Κοσμάς Τσιλιανίδης Ε 09/05/1994
11 Μιχάλης Μανιάς Ε 20/02/1990
6 Σεντρίκ Γκοντό Ε 25/11/1996
28 Τάσος Δουβίκας Ε 02/08/1999 Προωθ. Κ20

Αποχώρησαν : Αντόνιο Ντοναρούμα (Μίλαν), Γιάννης Μπαστιάνος (δαν, Βέροια), Ζουρντέν Άσεν (δαν. Παναρκαδικό), Παναγιώτης Γρόσιος (δαν. ΑΕ Σπάρτη), Αστρουμπάλ Τσάβες (δαν. ΑΕ Σπάρτη), Όμηρος Συρεγγέλας (δαν. Παναρκαδικό), Ηλίας Ευαγγέλου (δαν. ΑΕ Σπάρτη), Νίκος Ιωαννίδης (Ντιόσγκιορ), Γιώργος Μακροστέργιος (δαν. ΑΕ Σπάρτη), Άγγελος Ζήσης (Τρίκαλα), Τόμας Κοζίτσκι (Χάποελ Ραανάνα), Ελίνι Δημούτσος (ελεύθερος), Ρασίντ Χαμντανί (ελεύθερος), Βιτάλι Γκαϊντούτσικ (επισ. ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ), Λουίς Φαρίνια (επισ. Μπενφίκα)


ΠΑΣ Γιάννινα

Από το 2011 στη Super League

Προπονητής : Γιάννης Πετράκης (από 28/01/2014)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
39 Μάρκος Βελλίδης T 04/04/1987 Ελεύθερος
12 Κώστας Περιστερίδης T 05/07/1991
40 Σεραφείμ Γιαννίκογλου T 25/03/1993 Ηρακλής
16 Θεόδωρος Βενετικίδης T 20/02/2001 Βέροια
8 Θέμης Τζημόπουλος Α 20/11/1985
4 Θεόδωρος Μπέριος Α 21/03/1989
6 Αλέξης Μιχαήλ Α 18/08/1986
44 Απόστολος Σκόνδρας Α 29/12/1988
42 Κώστας Μαυροπάνος Α 11/12/1997
17 Φόνσι Ναδάλες Α 22/01/1986
2 Μιχάλης Μπουκουβάλας Α 14/01/1988
77 Αλέξανδρος Αποστολόπουλος Α 07/11/1991 Πλατανιάς
20 Νίκος Καρανίκας Α 04/03/1992
22 Χρυσοβαλάντης Κοζορώνης Μ 03/08/1992
3 Άντι Λίλα Μ 12/02/1986
5 Ηρακλής Γαρουφαλιάς Μ 01/05/1993
88 Αλέξανδρος Νικολιάς Μ 23/07/1994
23 Λάμπρος Ζαχαρός Μ 06/06/1998 Αχαρναϊκός
10 Μπρούνο Χαλκιαδάκης Μ 07/04/1993 Κασκαβέλ
33 Ιγκόρ Βιδάλ Μ 26/09/1996
Καρίμ Σολτάνι Ε 29/08/1984 Ξάνθη
7 Ευριπίδης Γιάκος Ε 09/04/1991
9 Πέδρο Κόντε Ε 26/07/1988
14 Τζόναθαν Ροντρίγκεζ Ε 30/03/1994 Τσακαρίτα Τζούνιορς
64 Φρανκ Μπετρά Ε 18/12/1996 Ελεύθερος

Αποχώρησαν : Λεονάρντο Κούτρης (Ολυμπιακός), Νόε Ακόστα (Λαμία), Νίκος Κολιοφούκας (Κιλκισιακός), Αλέξανδρος Πασχαλάκης (ΠΑΟΚ), Αλέξανδρος Μασούρας (Αναγέννηση Καρδίτσας), Κρίστοφερ Μαμπούλου (ελεύθερος), Ζάιρο ντα Σίλβα (επισ. ΠΑΟΚ), Νίκος Κοροβέσης (επισ. ΠΑΟΚ)


Ατρόμητος

Από το 2009 στη Super League

Προπονητής : Νταμίρ Κάναντι (από 01/07/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
1 Νίκολα Μίρκοβιτς T 26/07/1991 Ραντ
33 Χρήστος Θεοδωράκης T 17/09/1996
34 Βασίλης Κινάλης T 22/04/1999 Προωθ. Κ20
35 Χρήστος Μαντάς T 17/09/2001 Προωθ. Κ20
Αριστομένης Τζιτζικαλάκης Α 21/05/1996 Επισ. από Παρεκκλησιά
Μάριος Κωστούλας Α 12/03/1996 Επισ. από Άγιο Ιερόθεο
37 Πολιδόρο Τζούνιορ Α 12/09/1996 Σάο Πάολο Β
44 Σπύρος Ρισβάνης Α 03/01/1994 δαν. Ολυμπιακός
5 Δημήτρης Χατζηισαΐας Α 21/09/1992 δαν. ΠΑΟΚ
13 Γιώργος Ζησόπουλος Α 23/04/1984
6 Αριστοτέλης Καρασαλίδης Α 03/05/1991 Ξάνθη
3 Ζοάν Οριόλ Α 05/11/1986 Μαγιόρκα
31 Δημήτρης Γιαννούλης Α 17/10/1995 Δαν. ΠΑΟΚ
19 Κυριάκος Κυβρακίδης Α 21/07/1992
4 Άζερ Μπουσούλατζιτς Μ 12/11/1991 Ντιναμό Βουκ.
15 Μάντσον Μ 09/05/1991 Ελεύθερος
28 Σπύρος Νάτσος Μ 09/06/1998
16 Θεόδωρος Βασιλακάκης Μ 20/07/1988 Ξάνθη
21 Παύλος Κυριακίδης Μ 03/09/1991
7 Εμάνουελ Μενσά Μ 30/06/1994 Λάτσι
8 Χαβιέρ Ούμπιδες Μ 09/02/1982
10 Αμρ Ουάρντα Μ 17/09/1993 δαν. ΠΑΟΚ
Μίλος Στόιτσεφ Μ 19/01/1987 Επισ. από Βέροια
9 Γιώργος Μανούσος Ε 03/12/1987 Πλατανιάς
18 Δημήτρης Τσατσόπουλος Ε 12/04/1996
11 Βαγγέλης Πλατέλλας Ε 01/12/1988
20 Θωμάς Βασιλείου Ε 28/07/1994
27 Αμπιόλα Νταουντά Ε 03/02/1988
14 Νίκολας Ντιγκινί Ε 31/05/1988
22 Μιχάλης Μπαστακός Ε 27/07/1996 Επισ. από Ηρακλή

Αποχώρησαν : Δημήτρης Λημνιός (ΠΑΟΚ), Αλέξης Κατράνης (Σεντ Ετιέν), Γιάννης Κοντοές (Απόλλων Σμύρνης), Σπύρος Παπασπύρος (ΑΠΟ Κερατσίνι), Νίκος Παπαδόπουλος (Λαμία), Εντουάρντο Μπρίτο (Απόλλων Πόντου), Σπύρος Γκουγκούδης (Απόλλων Πόντου), Άντονι Λε Ταλέκ (Άστρα), Γιάννης Μανιάτης (Αλάνιασπορ), Νίκος Λαζαρίδης (αποσύρθηκε), Ντμίτρι Μπάγκα (ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ), Μάρτιν Τόνσο (ελεύθερος), Σωκράτης Φυτανίδης (ελεύθερος), Αντρέι Γκορμπούνοφ (ελεύθερος), Θανάσης Παντελιάδης (επισ. Ομόνοια)


Παναιτωλικός

Από το 2013 στη Super League

Προπονητής : Μάκης Χάβος (από 19/01/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
82 Δημήτρης Κυριακίδης T 24/09/1986
1 Λουίτζι Τσέναμο T 07/02/1980 Λαμία
12 Άγγελος Σταματόπουλος T 23/04/1997 Προωθ. Κ20
24 Νίκος Κουσιάδης T 20/05/1997 Προωθ. Κ20
4 Μιγκέλ Ροντρίγκεζ Α 16/03/1993
44 Δημήτρης Χαντάκιας Α 04/01/1995
66 Ένεα Μιχάι Α 05/07/1998
19 Τάσος Τσοκάνης Α 02/05/1991
20 Λουίς Ρότσα Α 27/06/1993
28 Αλέξανδρος Παρράς Α 12/05/1998 Προωθ. Κ20
22 Γιώργος Μύγγας Α 07/04/1994
21 Νίκος Μαρινάκης Α 12/09/1993 Παναθηναϊκός
6 Φεντερίκο Μπράβο Μ 05/10/1993
17 Μάρκος Πάουλο Μ 13/07/1988
16 Ντάνι Μπεχαράνο Μ 03/01/1994 Επισ. από Σπορτ Μπόις
33 Στάθης Βασιλούδης Μ 23/02/1996
70 Ντιέγκο Λόπες Μ 03/05/1994 Δαν. από Μπενφίκα
8 Φάρλει Ρόσα Μ 14/01/1994
7 Φράνκο Μάζουρεκ Μ 24/09/1993 Κολόν Σάντα Φε
10 Κλέσιο Μποκέ Ε 11/10/1994
11 Χόρχε Ντίαζ Ε 28/06/1989 Σαραγόσα
77 Ηλίας Γιαννιώτης Ε 05/04/1997
15 Μάρκο Μαρκόφσκι Ε 26/05/1986
73 Βλαντ Μοράρ Ε 01/08/1993 Βιτορούλ
23 Γιώργος Βακράκος Ε 18/10/1997

Αποχώρησαν : Τάσος Παπάζογλου (Απόλλων Σμύρνης), Ανδρέας Κολοβούρης (Κέρκυρα), Γιάννης Κοντογιάννης (ελεύθερος), Αλέξανδρος Μάλης (δαν. Νέο Αμφίλοχο), Γιώργος Κούσας (ΑΕΛ), Δημήτρης Κουτρομάνος (Λαμία), Αλβάρο Ρέι (Άρκα Γκντίνια), Φαμπιάν Μουνιόζ (ελεύθερος), Στέφανος Παπουτσογιαννόπουλος (ελεύθερος), Γρηγόρης Μάκος (ελεύθερος), Ζαχαρίας Καβουσάκης (ελεύθερος), Δημήτρης Παπαδόπουλος (ελεύθερος)


Πανιώνιος

2 Κύπελλα

Προπονητής : Μιχάλης Γρηγορίου (από 01/07/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
12 Μάτιτς Κότνικ T 23/07/1990 Τσέλιε
73 Γιώργος Μπαντής T 30/04/1985
1 Λευτέρης Αστράς T 14/02/1997
29 Γιάγια Μπανανά Α 29/07/1991 Πλατανιάς
6 Βαγγέλης Οικονόμου Α 18/07/1987
5 Γιάννης Κάργας Α 09/12/1994 Πλατανιάς
13 Ζερόμ Γκοϊατά Α 07/10/1994
4 Βασίλης Πατσατζόγλου Α 10/04/1994
14 Δημήτρης Σταυρόπουλος Α 01/05/1997
28 Εχσάν Χατζί Σαφί Α 25/02/1990 Σεπαχάν
33 Γιώργος Σαραμαντάς Α 29/01/1995 Ηρακλής
37 Βαλεντίνος Βλάχος Α 14/02/1992
22 Θανάσης Παπαγεωργίου Α 09/05/1987 Ξάνθη
Μανώλης Σιώπης Μ 14/05/1993 δαν. Ολυμπιακό
7 Παναγιώτης Κόρμπος Μ 11/09/1985
72 Κέβιν Ταπόκο Μ 13/04/1994
25 Άγγελος Πινιώτης Μ 22/04/1996 Επισ. από Καλλιθέα
88 Κυριάκος Σαββίδης Μ 20/06/1995
20 Κώστας Πλέγας Μ 20/04/1997 Ολυμπιακός
8 Μασούντ Σοτζαεί Μ 09/06/1984
10 Στρίτζαν Σπιριντόνοβιτς Ε 13/10/1993 Αντμίρα Βάκερ
19 Γιώργος Μασούρας Ε 01/01/1994
11 Λάζαρος Λάμπρου Ε 19/12/1997 Δαν. ΠΑΟΚ
23 Γεράσιμος Βουκελάτος Ε 29/03/1998
18 Σπύρος Γλυνός Ε 02/12/1997 Προωθ. Κ20
17 Σαμέντ Γεσίλ Ε 25/05/1994
96 Φλορίν Ντουρμισάι Ε 14/11/1996 Επισ. από Λαμία

Αποχώρησαν : Χρήστος Τασουλής (δαν. Λανς), Αϊντίν Μαχμούτοβιτς (Τσέλικ Ζένιτσα), Σπύρος Ρισβάνης (Ολυμπιακός), Ιρακλί Μαϊσουράτζε (Μπαλμαζουβάρος), Νίκος Καθάριος (Λεβαδειακός), Άγγελος Κερασίδης (Καλλιθέα), Βασίλης Πλιάτσικας (Πλατανιάς), Νταμιάν Γκίνη (δαν. Κισσαμικό), Μάριος Αντωνιάδης (ΑΕΚ Λάρνακας), Στέφανος Μουχτάρης (Δόξα Κατωκοπιάς), Νταβίντ Ν’Γκογκ (ελεύθερος), Παναγιώτης Μπάλλας (ελεύθερος), Παναγιώτης Βοσνιάδης (ελεύθερος), Ταξιάρχης Φούντας (ελεύθερος), Μπεν Ναμπουχάνε (επισ. Ολυμπιακό), Ανδρέας Γιαννιώτης (επισ. Ολυμπιακό)


ΑΕΛ

1 Πρωτάθλημα, 2 Κύπελλα

Προπονητής : Αντρέ Πάους (από 3/4/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
25 Κώστας Θεοδωρόπουλος T 27/03/1990
1 Μλάντεν Μπόζοβιτς T 01/08/1984 Ζέτα Γκολούμποβατς
99 Αλέξανδρος Σαφαρίκας T 26/08/1999 Βέροια Κ20
Μάρκο Γιοβάνοβιτς Α 26/03/1988 Μπνέι Γεχούντα
16 Νίκολα Ζίζιτς Α 23/01/1988 Ίστρα
5 Γιώργος Κούσας Α 12/06/1982 Παναιτωλικός
26 Πάβολ Φάρκας Α 27/03/1985
17 Γουάλας Α 29/10/1986 Ξάνθη
23 Οβούσου Κόντορ Α 24/08/1993
18 Βασίλης Ρέντζας Α 16/04/1992
21 Γιάννης Μασούρας Α 24/08/1996
64 Άντονι Φατιόν Μ 19/06/1991
6 Τάσος Λαγός Μ 12/04/1992 Βίτσμπουργκ
29 Κυριάκος Ανδρεόπουλος Μ 18/01/1994 Κέρκυρα
24 Άγγελος Καρατάσιος Μ 22/06/1997
Ανδρέας Δερμιτζάκης Μ 16/12/1998 προωθ. Κ20
30 Τσίμο Ναβάρο Μ 12/09/1988
85 Λεοζίνιο Σάλες Μ 12/12/1985 Ηρακλής
20 Αντνάν Αγκάνοβιτς Μ 03/10/1987
Σίνισα Μπάμπιτς Ε 13/02/1991 Βοϊβοντίνα
8 Βασίλης Κουτσιανικούλης Ε 09/08/1988
22 Τάσος Κρητικός Ε 25/01/1995 Αναγέννηση Καρδίτσας
77 Μίλος Ντέλετιτς Ε 13/10/1993
97 Πάμπλο Γκαγιέχο Ε 01/10/1993
7 Θωμάς Ναζλίδης Ε 23/10/1987
12 Σάντι Κριζμάν Ε 17/07/1989 Κόπερ
32 Νίκος Γιαννιτσάνης Ε 16/02/1984 Επισ. Από Τρίκαλα
9 Εμάνουελ Περόνε Ε 14/06/1983 Ηρακλής

Αποχώρησαν : Ντιέγκο Ρέγες (Σοσιεδάδ), Τζέιμς Ευμορφίδης (Αλμέρε Σίτι), Δημήτρης Καπός (δαν. Τρίκαλα), Μανώλης Μονιάκης (ΟΦΗ), Γκέρντιν Χοτζάλι (δαν. Καλλιθέα), Λευτέρης Παπαδόπουλος (Θύελλα Ραφήνας), Μπόρισλαβ Γιοβάνοβιτς (Μπάναντς Αρμενία), Αμίτ Γκουλουζάντε (Σεμπάιγ Αζερμπαϊτζάν), Λελογκόλο Μασαλέσα (Πλάτινουμ Σταρς Ν. Αφρική), Αλεχάντρο Τσακοπίνο (Ζουμίλα Ισπανία), Δημήτρης Σουλιώτης (Βέροια), Μπάμπης Δαμιανάκης (Βέροια), Ανδρέας Αβραάμ (ΑΕ Λεμεσού), Δημήτρης Γροντής (δαν. Τρίκαλα), Ντοντό (ελεύθερος), Νίκο Βαρέλα (Βίσλα Πλοκ), Τικίτο (ελεύθερος), Κώστας Μακρής (ελεύθερος), Γενάδιος Ξενοδόχοφ (ελεύθερος), Νίκος Αναστασόπουλος (ελεύθερος), Απόστολος Κουτογλίδης (Καλλιθέα), Ανδρέας Λαμπρόπουλος (ελεύθερος)


Ξάνθη

Από το 2000 στη Super League

Προπονητής : Μίλαν Ράσταβατς (από 01/07/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
20 Ζίφκο Ζίφκοβιτς T 14/04/1989
1 Σάκης Γκαραβέλης T 06/08/1992 Επισ. από Παναιτωλικό
40 Γιώργος Τζελέπης T 12/11/1989 Ελεύθερος
14 Παναγιώτης Σταθάκης T 23/07/1997
31 Χρήστος Λισγάρας Α 12/02/1986
15 Οκάν Χατζητερζόγλου Α 05/03/1996
4 Στράτος Σβάρνας Α 11/11/1997
21 Κώστας Φλίσκας Α 29/12/1980
27 Σαλίμο Σιλά Α 25/01/1994
32 Χόρχε Κασάδο Α 26/06/1989 Σαραγόσα
18 Άρης Κολλάρας Α 31/12/1995
5 Δήμος Μπαξεβανίδης Α 14/04/1988
25 Λάζαρος Ορφανίδης Α 10/03/1995
30 Δημήτρης Μελιόπουλος Μ 22/03/2000 Προωθ. Κ20
12 Αλφρέδο Μεχία Μ 03/04/1990
92 Κάσα Καμαρά Μ 22/10/1992
6 Πάμπλο ντε Λούκας Μ 20/09/1986
11 Αντριάν Λουσέρο Μ 16/08/1985
8 Κωνσταντίνος Κώστας Μ 29/05/1997
24 Πέτρος Ορφανίδης Μ 23/03/1996
22 Γκόραν Ρότσε Ε 12/04/1986 Ίστρα
19 Κίκε Μπούλα Ε 17/07/1993 Κισσαμικός
77 Μπρίτο Ε 16/11/1987 Μαρίτιμο
7 Παναγιώτης Τριάδης Ε 09/09/1992
35 Βασίλης Φασίδης Ε 22/06/1996 Επισ. από Αιγινιακό
26 Έρικ Γέντρισεκ Ε 26/10/1986 Κρακόβια
18 Ματίας Κάστρο Ε 18/12/1991 Σαν Μάρκος
99 Νίκος Σαμπανίδης Ε 02/11/1998 Προωθ. Κ20

Αποχώρησαν : Θοδωρής Βασιλακάκης (Ατρόμητος), Καρίμ Σολτάνι (ΠΑΣ Γιάννινα), Φερνάντο Γουάλας (ΑΕΛ), Μιχάλης Ζαρόπουλος (Απόλλων Σμύρνης), Αντώνης Ράνος (ΑΕ Σπάρτη), Χαμζά Γιουνές (Ερζουρούμσπορ), Θανάσης Παπαγεωργίου (Πανιώνιος), Ραφαήλ Μελισσόπουλος (δαν. Βόλος Ν.Π.Σ.), Μανώλης Παπαστεργιανός (ΟΦΗ), Μάρκος Πιτσέλι (Αλ Σαμπάμπ), Αριστοτέλης Καρασαλίδης (Ατρόμητος), Μανώλης Δεμένικος (ελεύθερος), Τζόρτζε Λάζιτς (ελεύθερος), Παύλος Ζώτος (ελεύθερος)


Πλατανιάς

Από το 2012 στη Super League

Προπονητής : Γιώργος Παράσχος (από 15/03/2015)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
30 Ντέιβιντ Ομπερχάουζερ T 29/11/1990 Μετς
92 Αντώνης Κοκκάλας T 16/02/1992
21 Δημήτρης Κασωτάκης T 21/09/1996
6 Πιερίκ Κρος Α 17/03/1992 Ρεν Σταρ
34 Βιτάλι Πριντέτα Α 02/02/1993
55 Δημήτρης Στάμου Α 27/04/1991 Ηρακλής
17 Κλεβίντ Ντικαμονά Α 23/06/1990 Μπουργκ
5 Χρήστος Καρυπίδης Α 02/12/1982
27 Βάντερσον Α 27/09/1984
25 Γιάννης Στάθης Α 20/05/1987
8 Βασίλης Πλιάτσικας Α 14/04/1984 Πανιώνιος
16 Ρενάτο Ζίκο Μ 16/11/1997
4 Φίλιπ Στανισάβλιεβιτς Μ 20/05/1987
14 Μανώλης Πατράλης Μ 06/02/1997 Δαν. από ΠΑΟΚ
90 Ντίντακ Ντεβέσα Μ 30/12/1990
20 Βασίλης Αγγελόπουλος Μ 12/02/1997 Ηρακλής
33 Νίκος Κοροβέσης Μ 10/08/1991 ΠΑΟΚ
39 Γιάννης Παπανικολάου Ε 18/12/1998
13 Δημήτρης Σκουλουδάκης Ε 01/10/1998
10 Κλαρκ Ενσικουλού Ε 10/07/1992 Λαβάλ
7 Εβγκέν Μπούτνικ Ε 04/09/1990 Κάπφενμπεργκ
9 Πιοτρ Γκρζέλακ Ε 02/03/1988 Γκόρνικ Λέτσνα

Αποχώρησαν : Γιώργος Γιακουμάκης (ΑΕΚ), Γιάγια Μπανανά (Πανιώνιος), Αλέξανδρος Αποστολόπουλος (ΠΑΣ Γιάννινα), Στέλιος Μαραγκός (Άρης), Κώστας Μενδρινός (Απόλλων Σμύρνης), Θανάσης Ντίνας (ελεύθερος), Ραούλ Γιορέντε (Γουέστερν Σίντνεϊ), Γιώργος Μανούσος (Ατρόμητος), Δημήτρης Σωτηρίου (ελεύθερος), Γιάννης Κάργας (Πανιώνιος), Χουάν Μουνάφο (Αστέρας Τρίπολης), Φανούρης Γουνδουλάκης (ελεύθερος), Νικολάι Σίγκνεβιτς (επισ. ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ)


Κέρκυρα

Από το 2016 στη Super League

Προπονητής : Δημήτρης Ελευθερόπουλος (από 31/05/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
13 Φώτης Κουτζαβασίλης T 11/03/1989
31 Νίκος Γιαννακόπουλος T 19/02/1993 Παναθηναϊκός
42 Ανδρέας Κολοβούρης T 06/04/1992 Παναιτωλικός
71 Θωμάς Τριαντάφυλλος T 14/09/1996
24 Γιάννης Ιωάννου Α 09/04/1984
55 Γρηγόρης Γρομιτσάρης Α 10/02/1991
5 Τάσος Βενέτης Α 24/03/1980
8 Άρης Σοϊλέδης Α 08/02/1991 Ομόνοια
30 Ζορντάο Ντιόγο Α 12/11/1985
21 Αντώνης Αναστασίου Α 13/09/1996 Αχαρναϊκός
11 Μάθιου Γκόμες Α 06/03/1985
17 Σπύρος Σπίνουλας Α 08/04/1986
Αλέξανδρος Ζαΐμι Μ προωθ. Κ20
Μάρκος Μίσκο Μ προωθ. Κ20
Κλίντον Ντόκα Μ 18/02/1998 προωθ. Κ20
22 Στέφανος Σιόντης Μ 04/09/1987
25 Σωτήρης Μπαλάφας Μ 19/08/1986 Βέροια
6 Νίκος Κρητικός Μ 01/11/1984 Απόλλων Σμύρνης
Κέβεν ντα Σίλβα Ινάσιο Μ 21/11/1998 δαν. Γκαουράλος
29 Κέβιν Ντιόγο Μ 08/07/1991
18 Βιέρα Ελόνγκ Μ 14/06/1987
10 Παναγιώτης Ζορμπάς Μ 21/03/1987
96 Ματέους Βάργκας Μ 18/06/1996 Άουνταξ
Αλέξανδρος Γρηγοράκης Ε 22/11/1995 Επισ. από Αστέρα Περιτή
92 Φάμπιο Νούνιες Ε 24/07/1992 Μπελενένσες
19 Αλέξανδρος Κόντος Ε 12/09/1986
26 Ντένις Επστάιν Ε 02/07/1986
7 Φώτης Γεωργίου Ε 19/07/1985
50 Τουράμ Ε 01/02/1991 Δαν. από Μόντε Αζούλ
32 Τζόναθαν Μπάουμαν Ε 30/03/1991 Γκιγιέρμο Μπράουν
20 Δημήτρης Μεληκιώτης Ε 10/07/1996 Δαν. από ΑΕΚ
14 Γιώργος Παμλίδης Ε 13/11/1993

Αποχώρησαν : Κυριάκος Ανδρεόπουλος (ΑΕΛ), Νταβίντ Ναζίμ (Ανκαράν), , Γιάννης Ζαραδούκας (Λεβαδειακός), Κώστας Γεωργακόπουλος (Παναιγιάλειος), Μπράνισλαβ Νίκιτς (Άρης), ΜΜόισε Αντιλέχου (Λεβαδειακός), Μάριος Τζανουλίνος (ελεύθερος), Βλαντιμίρ Ντιμιτρόφσκι (ελεύθερος), Θύμιος Γκαμάγκας (ελεύθερος), Γιάννης Αραμπατζής (ελεύθερος), Ιφεάνι Ονίλο (επισ. Φαιζαλί)


Λεβαδειακός

Από το 2011 στη Super League

Προπονητής : Ζοζέ Ανιγκό (από 13/07/2017)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
1 Στάνισλαβ Ναμάσκο T 10/11/1986
40 Ντέβις Επασί T 02/02/1993 Επινάλ
31 Τάσος Δασκαλάκης T 06/05/1995
25 Συμεών Συνοδινός T 05/11/1997
23 Ζάκσον Μεντί Α 25/05/1987
2 Θεόδωρος Τριποτσέρης Α 04/03/1986
5 Λεονάρντο Α 09/03/1986 Σάντο Άντρε
15 Ιμπραχίμα Νιάσε Α 18/04/1988
92 Μόισε Αντιλέχου Α 01/11/1995 Κέρκυρα
3 Ζοάο Φρασνίσκο Α 22/04/1992 Σάο Μπερνάρντο
13 Γιάννης Ζαραδούκας Α 12/12/1985 Κέρκυρα
25 Σάββας Τσαμπούρης Α 16/07/1986 Νέα Σαλαμίνα
6 Δημήτρης Μαχαίρας Μ 16/08/1990
27 Νίκος Καλτσάς Μ 28/06/1989
4 Νουάνκο Ομπιόρα Μ 12/07/1991
82 Παύλος Μητρόπουλος Μ 04/04/1990 ΟΦΗ
21 Ζήσης Καραχάλιος Μ 10/01/1996
Νίκος Καθάριος Μ 07/10/1994 Πανιώνιος
Κώστας Παππάς Μ 30/11/1991
Ζεζίνιο Μ 23/09/1992
86 Σουμπίνιο Μ 21/09/1986
20 Πέτρος Γιακουμάκης Ε 03/07/1992
39 Μοχάμεντ Γιουσούφ Ε 26/03/1988
14 Τσαχίρ Μπελγκαζουανί Ε 06/10/1986
7 Τόνι Σίλβα Ε 15/09/1993
17 Ματθαίος Καψάσκης Ε 12/08/1996
11 Στέλιος Βασιλείου Ε 29/04/1991
9 Μπραντάο Ε 16/06/1980 Λοντρίνα
24 Στάθης Χατζηλάμπρος Ε 24/06/1997 Επισ. από ΑΟ Θήβα

Αποχώρησαν Κάρλος Μιλιάζες (Βαρζίμ), Λέονταρντ Σένκα (δαν. ΑΟ Θήβα), Παναγιώτης Τσιντώτας (ΑΕΚ), Λοσέμι Καραμπουέ (Βαλενσιέν), Μάριους Τόπι (δαν. ΑΟ Θήβα), Θανάσης Μουλόπουλος (ΑΕ Λεμεσού), Γκάρι Κουλιμπαλί (ελεύθερος), Έντβιν Ουόν (ελεύθερος), Δημήτρης Μαχαίρας (ελεύθερος), Βαγγέλης Μάντζιος (ελεύθερος), Θοδωρής Μοσχωνάς (ελεύθερος), Πραξιτέλης Βούρος (επισ. Ολυμπιακό), Καζίμ Λάτσι (επισ. Ολυμπιακό)


Απόλλων Σμύρνης

Τελευταία σεζόν στη Super League τη σεζόν 2013/2014

Προπονητής : Απόστολος Μάντζιος (από 29/12/2016)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
1 Ιβάν Τσόβιτς T 17/09/1990 Ίντερ Ζάπρετιτς
88 Δημήτρης Ταΐρης T 03/12/1989
91 Μιχάλης Ζαρόπουλος T 12/07/1991 Ξάνθη
33 Χρήστος Μαυρίδης T 10/08/1998
24 Τάσος Παπάζογλου Α 24/09/1988 Παναιτωλικός
22 Τζόναθαν Μπιτζιμίν Α 09/07/1994 Κόρδοβα
4 Μιχάλης Κύργιας Α 14/10/1989
23 Νίκος Βαφέας Α 21/02/1997 Αγροτικός Αστέρας
82 Σεμπαστιάν Μπαρτολίνι Α 01/02/1982
55 Αλέξανδρος Κούρος Α 21/08/1983 Ηρακλής
28 Βασίλης Βαλλιάνος Α 11/09/1988 ΟΦΗ
2 Γιάννης Κοντοές Α 24/05/1986 Ατρόμητος
6 Γιώργος Ντάσιος Α 12/05/1983
79 Μιχάλης Καλλέργης Μ 26/08/1996
10 Εμάνουελ Κονέ Μ 31/12/1986
30 Άξελ Χουάρεζ Μ 29/07/1990 Νουέβα Σικάγο
7 Μπαρτολομέι Μπαμπιάρζ Μ 03/02/1989 Τερμάλικα
19 Κώστας Μενδρινός Μ 28/05/1985 Πλατανιάς
12 Σάββας Σιατραβάνης Ε 24/11/1992
16 Νασίρ Μαάτσι Ε 09/09/1985 Νέα Σαλαμίνα
11 Ντάρεν Μάατσεν Ε 30/01/1991 Γκο Άχετν Ιγκλς
20 Ανιέτε Ε 01/10/1985 Λέφσκι Σόφιας
9 Λαινέλ Κιταμπάλα Ε 26/10/1988 Ελεύθερος
14 Χρήστος Αλμπάνης Ε 05/11/1994
15 Έλι Ελμπάζ Ε 21/01/1992 Χάποελ Χάιφα
21 Γκονζάλο Καστιγιέχος Ε 05/03/1986 Φέρο Καρίλ Οέστε

Αποχώρησαν Αντώνης Τσιάρας (Τρίκαλα), Λάμπρος Πολίτης (ΑΟ Χαλκίς), Νίκος Κρητικός (Κέρκυρα), Ξενοφών Πάνος (Τρίκαλα), Δημήτρης Διαμαντόπουλος (Άρης), Ντιέγκο Ρομάνο (Εθνικός), Γουίλι Μπαρμπόσα (Σερβέτ), Πασχάλης Κάσσος (Άρης), Μανώλης Αλιατίδης (Καβάλα), Γιώργος Βαλεριάνος (Άρης), Αλέξανδρος Περογαμβράκης (ΟΦΗ), Στράτος Χιντζίδης (Τρίκαλα), Γιώργος Δεληζήσης (Άρης), Κριστιάν Όμποντο (ελεύθερος), Χρήστος Τζάνης (ελεύθερος), Γιώργος Γεωργακόπουλος (ελεύθερος), Αντώνης Πετρόπουλος (ελεύθερος), Διονύσης Χιώτης (τέλος καριέρας)


Λαμία

Πρώτη φορά στη Super League

Προπονητής : Μπάμπης Τεννές (από 16/06/2016)

ΦΑΝ ΠΑΙΚΤΗΣ Θ ΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ
1 Νίκος Παπαδόπουλος T 11/04/1990 Ατρόμητος
90 Νίκος Μελίσσας T 24/02/1993 Δαν. από ΠΑΟΚ
30 Βαγγέλης Πίτκας T 30/07/1983
67 Χρήστος Βορύλλας T 19/07/1997
18 Χρήστος Κουκόλης Α 26/04/1990 Αγροτικός Αστέρας
50 Μαρκ Ασίγκμπα Α 07/07/1990 Ολυμπιακός
14 Ανέστης Αναστασιάδης Α 21/01/1983
5 Θανάσης Παντελιάδης Α 06/09/1987 Ομόνοια
3 Ιορδάνης Παπαργυρίου Α 15/03/1992
6 Δημήτρης Κουτρομάνος Α 25/02/1987 Παναιτωλικός
2 Σταύρος Βασιλαντωνόπουλος Α 28/01/1992 Δαν. από ΑΕΚ
4 Σουλεϊμάν Όμο Μ 15/12/1985
32 Μάρκο Μπλάζιτς Μ 02/08/1985
22 Παναγιώτης Λινάρδος Μ 07/08/1991 Βέροια
61 Κώστας Μπουλούλης Μ 07/12/1993
8 Αλέξανδρος Καραγιάννης Μ 25/10/1993
11 Νόε Ακόστα Μ 10/12/1983 ΠΑΣ Γιάννινα
17 Ματέι Πόλτογκαρ Μ 23/02/1991 Τσέλιε
28 Ηλίας Τσέλιος Μ 06/10/1997 Δαν. από ΑΕΚ
10 Βάντερσον Ε 07/02/1994
77 Πίτι Ε 26/05/1981 ΑΕ Λεμεσού
45 Νίκος Τσούκαλος Ε 23/03/1992
7 Μιχάλης Φράγκος Ε 20/03/1990 ΑΕ Σπάρτη
21 Νίκος Μανιάς Ε 11/08/1999
9 Πατρίκ Βουό Ε 25/06/1987 ΟΦΗ
37 Βαγγέλης Πατσαρούχας Ε 13/04/1998

Αποχώρησαν Δημήτρης Κοτσώνης (Τρίκαλα), Δημήτρης Φερφελής (Τσβικάου), Στέλιος Ποζατζίδης (Αναγέννηση Καρδίτσας), Τάσος Χριστοφιλέας (Αήττητος Σπάτων), Λουίτζι Τσέναμο (Παναιτωλικός), Γιώργος Παπανικολάου (Οπούντιος Μαρτίνου), Μίλαν Τζόκιτς (Τρίκαλα), Ανδρέας Βασιλόγιαννης (Ουμρανίγεσπορ), Μιχάλης Αυγενικού (ΑΣ Ρόδος), Λευτέρης Ματσούκας (Δόξα Δράμας), Παναγιώτης Σπυρόπουλος (ελεύθερος), Αντρέ Ρότσα (ελεύθερος), Στράτος Βαλιός (ελεύθερος), Γιάννης Αντωνόπουλος (Αστέρας Ιτέας), Φλορίν Ντουρμισάι (επισ. Πανιώνιο), Σταύρος Πεταυράκης (ελεύθερος)