[Καλοκαιρινή προετοιμασία] Αλμωπός Αριδαίας – ΦΑΣ Νάουσα 1-1

Βελτιωμένες σε σχέση με προηγούμενα φιλικά οι δύο ομάδες, που αναμετρήθηκαν σήμερα (13/9) στο Δημοτικό Γήπεδο Εξαπάτανου Πέλλας.

Αλμωπός Αριδαίας και ΦΑΣ Νάουσα αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, με τέρματα που σημειώθηκαν στα πρώτα 35 λεπτά της αναμέτρησης, ενώ οι δύο προπονητές προχώρησαν σε πολλές αλλαγές κυρίως στο δεύτερο μέρος.

Στα πρώτα 45 λεπτά, η αναμέτρηση είχε πολύ καλό ρυθμό, με ισορροπημένη την κατοχή της μπάλας για τους δύο αντιπάλους. Η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη προηγήθηκε στο 2ο μόλις λεπτό με τον Λάζαρο Ελευθεριάδη, τέρμα που άλλαξε πολύ νωρίς τις ισορροπίες στο παιχνίδι.

Οι φιλοξενούμενοι όμως αντέδρασαν λίγο μετά τη συμπλήρωση 30 λεπτών στον αγώνα και με κεφαλιά του Κωτσόπουλου, έφεραν το ματς στα ίσια.

Οι δύο ομάδες έδωσαν ραντεβού για δύο ακόμη αναμετρήσεις, μιας και τοποθετήθηκαν στον ίδιο όμιλο στη Γ Εθνική.

Αλμωπός Αριδαίας : Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Θόρια, Σαμαρόπουλος, Πετρόφ, Πολύζος, Ελευθεριάδης Γ., Ελευθεριάδης Λ., Μεντί, Ιορδανίδης, Μεντής. Αγωνίστηκαν και οι Μούλας, Αναστασιάδης, Μιχαηλίδης, Πετρίδης,Χαρίσης, Μποζίνης, Τσόλκας, Στογιαννίδης.

ΦΑΣ Νάουσα : Γρηγοριάδης, Ζούρκος, Τούφας, Περηφανόπουλος, Τζιμογιάννης, Γιαννόπουλος, Κωτσόπουλος, Μουρατίδης, Ντινόπουλος, Νίκου, Χατζόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Τόσιος, Καψάλης, Μαντώς, Νομικός, Μποβάκης, Παναγιωτίδης, Ράδης, Δήμτσας, Μιντελασβίλι.