ΕΠΣ Πέλλας

“Τεσσάρα” στην πρεμιέρα για τη Δόξα Μαυροβουνίου, πρώτο τέρμα για τον Βασίλη Γιαουτζή

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για τη Δόξα Μαυροβουνίου, που επικράτησε με 4-0 της νεανικής Αναγέννησης Γιαννιτσών με σκορ 4-0.

Όπως αναφέρει το pellasports.gr, η ομάδα των Προδρομμίδη-Τσάτση έπαιξε επιθετικά από το πρώτο λεπτό και σημείωσαν το πρώτο γκολ της σεζόν στο 14′ με σκόρερ τον Μάκη Καρυπίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι νεαροί παίκτες της Αναγέννησης είδαν την έμπειρη ομάδα της Δόξας να φτάνει γρήγορα στο ευρύ 4-0 χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Βασίλη Γιαουτζή στο 52′ στο τέρμα του Καρυπίδη στο 75′ και στο εντυπωσιακό γκολ του Φίλιππου Ιωαννίδη στην εκπνοή του αγώνα, μετά από σέντρα “πάρε-βάλε” του Γιαουτζή.

Δόξα Μαυροβουνίου : Καμπαλής, Νάτσης (60′ Παπαδόπουλος), Γιαουτζής, Ζαχαριάδης, Ουζούνης (55′ Χαραλαμπίδης), Μπουρνάζης, Ιωαννίδης, Φανιάδης (82′ Παπαθανασιάδης), Κατιρτζόγλου (76′ Γκότσης), Σιδέρης.

Αναγέννηση Γιαννιτσών : Σαββουλίδης, Ξανθόπουλος, Αλεξανδρίδης, Κυζιρίδης, Γεώργιας, Στεφανίδης (46’ Βερβελές), Θεοδωρούδης (80’ Κατηριάδης), Λαζαρίδης, Πισμισάκης, Αλεξανδρίδης, Τερζής (76’ Μάτια).