Εύκολο πέρασμα του Φίλιππου από τη Δράμα (αποτελέσματα+βαθμολογία)

Ένα ξέσπασμα στο τελευταίο τέταρτο του ματς, ήταν αρκετή στον Φίλιππο για να περάσει νικηφόρα από την Δράμα. Οι Βεροιώτες είχαν τον έλεγχο του ματς και μετά το 45′ ξέφυγαν και έφτασαν στο 19-29.

Όπως αναφέρει το hatzi-handball.blogspot.gr, οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς. Προηγήθηκαν με 6-3 στο 13’ αλλά ο Φίλιππος αντέδρασε, και με σερί 1-7 ισοφάρισε στο 22’ με τον Γρηγοριάδη (7-7) και πέρασε με 7-10 στο 25’ με γκολ του Σεϊρεκίδη. Στα τελευταία πέντε λεπτά του πρώτου μέρους, ο Φίλιππος συντήρησε το προβάδισμά του και έκλεισε το ημίχρονο με 10-
12.

Παρά την πίεση της Δράμας, ο Φίλιππος διατήρησε το προβάδισμα και στο δεύτερο μέρος και στο 45’ προηγήθηκε με 17-20 με γκολ του Σεϊρεκίδη. Από εκεί μετά ο Φίλιππος κυριάρχησε στο γήπεδο. Στα επόμενα δέκα λεπτά, οι Βεροιώτες πέτυχαν ένα σερί 1-8 και ανέβασε την διαφορά στο δέκα γκολ (18-28) στο 54’. Έτσι έφυγαν από την Δράμα με μια άνετη επικράτηση.

ΔΡΑΜΑ 86 – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 19-29

Πεντάλεπτα: 2-0, 5-2, 6-3, 7-6, 7-10, 10-12 (ημ) 13-14, 15-17, 17-20, 18-26, 18-28, 19-29.

ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Σάκης Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπέτζιος, Γεμμέτσος, Χαϊτίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Κουρτίδης 1, Τουνγκελίδης 11, Τσιτσίγκος, Θωμίδης 3, Μαλαμίδης, Κοβογλανίδης 3, Κουρουτζίδης, Γιαννακόπουλος, Φραγκουλης 1, Παγωνίδης, Στρατηγέλης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Θεόδωρος Παυλίδης): Ευαγγελόπουλος, Ζλατάνος, Ψωμιάδης, Ζευγαρόπουλος 2, Τριανταφυλλίδης Δ., Μπαλτατζής, Χαραλαμπίδης 3, Τζιμπούλας, Σεϊρεκίδης 7, Κωστακίδης 7, Αποστολίδης 4, Ασρενασβίλι 4, Γρηγοριάδης 1, Παπαδόπουλος Σ. 1, Κουκουτσίδης, Τριανταφυλλίδης Α..