Μεγάλο “διπλό” των Τρικάλων με Καπό!

Κολύμπησε στον Άραχθο… και βγήκε στεγνός ο ΑΟ Τρίκαλα! Με μια συγκλονιστική εμφάνιση στους Αγίους Αναργύρους, κέρδισε με 0-1 τον Καραϊσκάκη χάρη σε «γκολάρα» του Καπού στο 84ο λεπτό.

Οι παίκτες του Σωτήρη Αντωνίου ήταν καλύτεροι από τους γηπεδούχου στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, έχασαν αρκετές ευκαιρίες και πάνω που όλα έδειχναν πως δε θα υπήρχε σκορ, ήρθε η… δικαίωση των κόπων για τους «κυανέρυθρους» με το γκολ του Καπού.

Συγκλονιστική και η παρουσία των 30 φίλων του ΑΟΤ που δε σταμάτησαν λεπτό να ενισχύουν την ομάδα τους μέσα στη βροχή.

Το φιλμ του αγώνα στο goaltrikala.gr

ΑΕ Καραϊσκάκης (Σ. Παπαβασιλείου): Ραχιώτης, Παπανίκου, Τσοντάκης (88′ Τσάκαλος), Καραγιαννίδης, Αβραμίδης,Μακρής, Κόλλινς, Χούσος (69′ Κυριάκης), Δημητριάδης, Γυφτοκώστας (89′ Μουκίδης), Λουκίνας.

Τρίκαλα (Σωτ. Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Βέρτζος, Κοτσώνης, Ανδρεόπουλος, Ντίνας (66′ Χιντζίδης), Γροντής (59′ Τσιάρας), Καπός, Τόμιτς (85′ Γιαννίτσης), Ζγκούρι.