B ΕΠΣ Ημαθίας - Στατιστικά Ποδόσφαιρο

Α2 ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος) Λειψή η αγωνιστική ελέω καιρού, στην κορυφή ο Αγροτικός Αστέρας! (σκόρερς, φύλλα αγώνος 10ης αγωνιστικής)

Μόλις δύο παιχνίδια διεξήχθησαν σήμερα στον 2ο όμιλο της Α2 Ερασιτεχνικής στην ΕΠΣ Ημαθίας.

Ο ακατάλληλος αγωνιστικός χώρος (όπως μπορείτε να δείτε παρακάτω στις φωτογραφίες που εξασφάλισε το SportsUp) δεν επέτρεψε τη διενέργεια αγώνων σε Παναγιωπούλα και Άγιο Νικόλαο, με αποτέλεσμα να υπάρξει δράση μόνο σε Ραχιά και Αγία Βαρβάρα.

Στο πρώτο ματς για τη 10η αγωνιστική (πρώτη για τον δεύτερο γύρο), η ΑΕΠ Βέροιας και η Ελπίδα Μονοσπίτων αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2. Η ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου κατάφερε να…κλέψει τον βαθμό στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τέρμα που σημείωσε ο Γιάννης Μωυσίδης και ενώ η Ελπίδα είχε κάνει την ανατροπή με γκολ των Τσαλίλη και Παπαδόπουλου.

Και στην Αγία Βαρβάρα το ματς είχε δραματικό χαρακτήρα, καθώς ο Αγροτικός Αστέρας πήρε τη νίκη με γκολ στις καθυστερήσεις. Ο Εθνικός Ράχης, παρά το γεγονός πως βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, έβαλε δύσκολα στους “πράσινους”, καθώς προηγήθηκε στα μέσα του δευτέρου μέρους.

Οι γηπεδούχοι όμως έφτασαν στην ισοφάριση με πέναλτι του Δήμου στο 80ο λεπτό και κατάφεραν λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι κ. Ιασωνίδη, να πάρουν τη νίκη με γκολ που σημείωσε ο Σερασκιέρης.

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα του Κώστα Μουρτζίλα έπιασε κορυφή και δημιουργεί απίστευτο συνωστισμό με την ισοβαθμία ΑΟ Μαρίνας, Ελπίδας Μονοσπίτων ενώ ο Ολυμπιακός Νάουσας που ακολουθεί, έχει ένα ματς λιγότερο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερς και τα φύλλα αγώνος της 10ης αγωνιστικής :

ΑΕΠ Βέροιας – Ελπίδα Μονοσπίτων  2-2 (32′ Κωστογλίδης, 90+4′ Μυωσίδης Γ. / 35′ Τσαλίλης, 72′ Παπαδόπουλος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Κελεσίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Χαλατζιούκα και Χαραλαμπίδη

Αποβολή : Χατζηγεωργίου (90+4′)

ΑΕΠ Βέροιας : Καμπάς, Τσιλιγκερίδης, Γώτας (76′ Σιδηρόπουλος), Κωστογλίδης, Σερασκιέρης Δ., Χαραλαμπίδης (46′ Καρολίδης / 85′ Παπαδόπουλος Κ.), Παπαδόπουλος Κ.Η. (85′ Σερασκιέρης Χ.), Καραγιάννης, Σακελλαρίου, Μωυσίδης Γ., Μωυσίδης Ν.

Ελπίδα Μονοσπίτων : Ελευθεριάδης, Τσαλίλης, Στεργιόπουλος, Τρούπκος, Ματάτης, Χατζηγεωργίου, Παπαδόπουλος Σ., Μπουρδάνος, Μαγγίζης (68′ Ζούρας), Παπαδόπουλος Γ., Μηνόπουλος

Αριστοτέλης Νάουσας – ΑΣ Πατρίδας  ΑΝΑΒΟΛΗ

Ολυμπιακός Νάουσας – Δόξα Νάουσας  ΑΝΑΒΟΛΗ

Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Εθνικός Ράχης  2-1 (80′ Δήμου πεν, 90+1′ Σερασκιέρης / 63′ αυτογκόλ)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Ιασωνίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Μαργαρίτη και Ρηγόπουλο

Αποβολή : Σιδηρόπουλος (68′)

Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας : Μηλώσης, Κιατικίδης, Θεοδωρίδης, Δήμου, Σερασκιέρης, Τζήμας (70′ Μπράντης), Σουλιώτης Γ., Δάμτσιος, Πουλιόπουλος, Εμμανουηλίδης (65′ Δαδόπουλος), Χατζής (85′ Βελιάδης)

Εθνικός Ράχης : Τσάπραντζης, Σαρόγλου (67′ Λάμπρου), Ριστέμογλου (77′ Κυπαρισσόπουλος), Τσολαΐδης, Ορφανίδης, Κρομμύδας, Φωτιάδης, Μπαντής, Κάμινας, Σιδηρόπουλος, Παπαδόπουλος (72′ Γκίτσιος)

Ρεπό : ΑΟ Μαρίνας