Είχε Φασίδη η Ξάνθη και ορίστε η ανατροπή!

Για ένα ημίχρονο ο Λεβαδειακός φαινόταν ικανός να «κλέψει» θετικό αποτέλεσμα στην Ξάνθη, οι γηπεδούχοι ωστόσο με αντεπίθεση διαρκείας ανέτρεψαν το εις βάρος τους σκορ (2-1) και έκαναν άλμα πεντάδας. Το γκολ της ανατροπής σημείωσε ο Βασίλης Φασίδης!

Η βαριά ήττα της προηγούμενης εβδομάδας από τον Ολυμπιακό δεν επηρέασε την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς η οποία αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, «ρευστοποίησε» την ανωτερότητά της στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε σημαντικό τρίποντο που την διατηρεί «γερά» στο παιχνίδι διεκδίκησης της 5ης θέσης, με τους 27 βαθμούς έπειτα από 19 αγωνιστικές. Δεύτερη σερί ήττα για τον Λεβαδειακό (21β.) που ταξίδεψε στην ακριτική πόλη χωρίς τον κλινήρη προπονητή του Ζοζέ Ανιγκό.

το φιλμ της αναμέτρησης στο SDNA

Ξάνθη (Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Ντε Λούκας (69′ Καμαρά), Τριάδης (46′ Φασίδης), Γέντρισεκ, Μελιόπουλος, Λισγάρας, Κίκε (80′ Μπρίτο), Μεχία, Μπαξεβανίδης, Ντουρίτσκοβιτς, Σιλά

Λεβαδειακός (Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Λεονάρντο, Μπελγκαζουανί (73′ Σαβαντογκό), Ντιόγκο, Σουμπίνιο, Νιάσε, Γιουσούφ, Γιακουμάκης, Μητρόπουλος (84′ Καλτσάς), Τριποτσέρης