Απίστευτο “διπλό” της ΑΕΚ στο Φάληρο, με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά! (βαθμολογία)

Τρομερή νίκη της ΑΕΚ στο “Γεώργιος Καραϊσκάκης”, με ανατροπή και μάλιστα στα τελευταία λεπτά! Ντου των οπαδών του Ολυμπιακού στο τέλος

Απίθανη Ενωσίτικη ανατροπή! Με γκολ στο 87′ και στο 93′ η ΑΕΚ… έφερε τούμπα το ματς του Φαλήρου, κέρδισε 2-1 τον Ολυμπιακό, τον πέρασε στη βαθμολογία και πλέον είναι στο -2 από τον ΠΑΟΚ στη μάχη της πρωτιάς!

Μετά την αποχώρηση των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ οι οπαδοί του Ολυμπιακού εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο του “Γ. Καραϊσκάκης” και επιτέθηκαν με καδρόνια και φωτοβολίδες στις αστυνομικές δυνάμεις.

Οι συμπλοκές συνεχίστηκαν για δυο-τρία λεπτά με τις αστυνομικές δυνάμεις να προχωρούν στη ρίψη δακρυγόνων για να απομακρύνουν τους φίλους του Ολυμπιακού.

Φυσικά τα όσα έγιναν φέρνουν τους “ερυθρόλευκους” αντιμέτωπους με βαριά τιμωρία ακόμα και με αγώνες κεκλεισμένων των θυρών.

το φιλμ του αγώνα στο gazzetta.gr

Ολυμπιακός: Προτό, Ελαμπντελαουί, Μποτία, Σισέ, Κούτρης, Ρομαό, Ζιλέ (71′ Ταχτσίδης), Οφόε (58′ Ανσαριφάρντ), Πάρντο (79′ Μάριν), Φορτούνης, Μιραλάς

ΑΕΚ: Τσιντώτας, Γκάλο, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Μπακάκης, Σιμόες, Κονέ (72′ Γαλανόπουλος), Χριστοδουλόπουλος, Μασούντ, Μπακασέτας (85′ Γιακουμάκης), Αραούχο (62′ Λιβάγια)