Ακαδημίες Ημαθίας

Νίκη στα πέναλτι για το ΕΠΑΛ Αλεξάνδρειας! (photos)

Διεξήχθη σήμερα (20/3) στο ΔΑΚ Αλεξάνδρειας σχολικός ποδοσφαιρικός αγώνας μεταξύ του ΕΠΑΛ και του 1ου Λυκείου.

Ένας αγώνας που τα είχε όλα! Μόλις στο 1ο λεπτό, το 1ο Λύκειο άνοιξε το σκορ με τον Μιχάλη Ματόπουλο, ο οποίος νίκησε τον Καρυώτημ ωστόσο η ομάδα του ΕΠΑΛ ανέβασε στροφές δημιούργησε φάσεις και κατάφερε στο 28′ να ισοφαρίσει με τον Χρήστο Θεοδώρου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το σκορ παρέμεινε ίδιο με το ματς να πηγαίνει στη δύναμη και στη τακτική. Ο Πιπιλιάρης νικήθηκε στο τετ α τετ στο 60′ με τον Καρυώτη να αποκρούει εντυπωσιακά ενώ στο 67′ η λόμπα του Τριανταφυλλόπουλου κατέληξε άουτ.

Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι και όλα κρέμονταν από μια κλωστή όπου το ΕΠΑΛ επικράτησε με 4-2.

Το γήπεδο ήταν γεμάτο από μαθητές και από τα δύο σχολεία με μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα. Το ΕΠΑΛ ήταν ο μεγάλος νικητής με τους παίχτες στο τέλος να ”πνίγονται” στις αγκαλιές των συμμαθητών τους.