K20 - K17 - K15

Πρωταθλητής Ελλάδας στη Super League Κ20 ο ΠΑΟΚ! (vid)

Η ομάδα Κ20 του ΠΑΟΚ έδειξε και στον τελευταίο της αγώνα πως ήταν η καλύτερη ομάδα της Ελλάδας φτάνοντας στην κορυφή.

Δεν θα μπορούσε να χάσει αυτό το πρωτάθλημα και δεν το έχασε. Η ομαδάρα του Πάμπλο Γκαρσία μπορεί να… αγχώθηκε για ένα ημίχρονο αλλά μετά έδειξε την ποιότητά της, νίκησε 4-2 τον Λεβαδειακό και κατέκτησε τον τίτλο.

Όπως αναφέρει το metrosport.gr, ήταν το ιδανικό φινάλε σε μια χρονιά ο ΠΑΟΚ Κ20 έφτασε απόλυτα δίκαια στην κορυφή.

Σήμερα ο Λεβαδειακός προηγήθηκε δύο φορές με γκολ στο 12’ και το 21’ αλλά οι παίκτες του ΠΑΟΚ αντέδρασαν ιδανικά ισοφάρισαν δύο φορές με Μαρκόφσκι και Γκαργκαλατζίδη και στο δεύτερο ημίχρονο έγειρε το γήπεδο.

Ο Μαρκόφσκι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και έκανε το 3-2, στο 72’ ο Μιχαηλίδης το 4-2 και εν μέσω αποθέωσης έφτασε στη νίκη και την κατάκτηση του Πρωταθλήματος.

Στο τελευταίο σφύριγμα οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία έγιναν ένα και μπροστά σε 8000 φιλάθλους πανηγύρισαν τη μεγάλη επιτυχία τους.