Αθλήματα

Πρωτιά για την Εθνική Ελλάδας!

Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των Παίδων στo Danaon Cup

Ολοκληρώθηκε και 5η ημέρα του Danaon Cup 2018 με την Εθνική Ελλάδος να κατακτά την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των Παίδων, επικρατώντας στον τελικό του τουρνουά το Μαυροβούνιο με 28-23.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στο τελευταίο εικοσάλεπτο του τελικού, ανατρέποντας διαφορά πέντε τερμάτων (3-8 στο 14:20) στο ξεκίνημα και στην συνέχεια τριών τερμάτων (12-15 στο 31:54).

Η «γαλανόλευκη» με κύριους εκφραστές τους Στανκίδη (18 επεμβάσεις) και Κοτσιώνη (6 γκολ)… έτρεξε σερί 6-0 μετατρέποντας το 17-18 (40’) σε 23-18 (49’), ενώ κράτησε για 11 λεπτά (έως το 50:37) χωρίς γκολ τους Μαυροβούνιους με την μεγάλη διάθεση που έδειξε στην άμυνα.

ΤO ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ DANAON CUP 2018

ΤΕΛΙΚΕΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ Α’ ΦΑΣΗΣ

Παμπαίδες Α’ (24 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος
1. Διομήδης Άργους 4
2. ΓΣ Παπασιδέρης 2
3. ΑΣΕ Δούκα 2 0

2ος (Β) όμιλος
1. Ζαφειράκης Νάουσας 4
2. Ολυμπιακός Κερατσινίου 2
3. ΑΕΠ Πανόραμα 0

3ος (C) όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 1 4
2. ΓΑΣ Καματερού 2 2
3. Ταλεντούλ (Ρουμανία) 0

4ος (D) όμιλος
1. ΠΑΟΚ 4
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
3. Αμφικτύονες Λαμίας 0

5ος (E) όμιλος
1. Αερωπός Έδεσσας 4
2. Άρης Θεσσαλονίκης 2
3. ΟΦΝ Ιωνίας 0

6ος (F) όμιλος
1. ΑΣΕ Δούκα 1 4
2. ΑΣΟΧ Φοίβος 2
3. Δράμα 1986 0

7ος (G) όμιλος:
1. Λεωνίδας 2 4
2. ΑΟ Ιωαννίνων 2
3. Λεωνίδας 1 0

8ος (H) όμιλος
1. Φίλιππος Βέροιας 4
2. Larissa Handball Club 2
3. Ιωνικός ΝΦ 0

Παγκορασίδες Α’ (13 ομάδες)
1ος (Α) όμιλος
1. ΟΦΝ Ιωνίας 4
2. ΑΟΔ Κορυδαλλού 2
3. Φιλώτας Φλώρινας 0

2ος (Β) όμιλος
1. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
2. Φίλιππος Βέροιας 2
3. Αρίων Πτολεμαΐδας 0

3ος (C) όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 4
2. Ζαφειράκης Νάουσας 2
3. Άρης Θεσσαλονίκης 0

4ος (D) όμιλος
1. Εθνικός Κοζάνης 6
2. Λεωνίδας 4
3. Αμφικτύονες Λαμίας 2
4. ΕΑΧ Χανιά 0

Παίδες (9 ομάδες)
1ος όμιλος (Α)
1. Χάλμπι 4
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 2
3. Πανελλήνιος ΓΣ 0

2ος όμιλος (Β)
1. Ελλάδα 4
2. Μαυροβούνιο 2
3. Ακαδημία Πάτρας 0

3ος όμιλος (C)
1. Μπακάου (Ρουμανία) 4
2. Διομήδης Άργους 2
3. ΟΦΝ Ιωνίας 0

Β’ ΦΑΣΗ- ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

Παμπαίδες Α’
J όμιλος
1. Διομήδης Άργους 4
2. Ζαφειράκης Νάουσας 4
3. ΠΑΟΚ 2
4. ΓΑΣ Καματερού 1

K όμιλος
1. Λεωνίδας 2 6
2. ΑΣΕ Δούκα 1 4
3. Αερωπός Έδεσσας 2
4. Φίλιππος Βέροιας 0

L όμιλος
1. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
2. ΓΑΣ Καματερού 2 4
3. Ολυμπιακός Κερατσινίου 2
4. ΓΑΣ Παπασιδέρης 2

M όμιλος
1. ΑΟ Ιωαννίνων 6
2. Larissa Handball Club 4
3. Άρης Θεσσαλονίκης 2
4. ΑΣΟΧ Φοίβος 0

N όμιλος
1. Ταλέντουλ 6
2. ΑΣΕ Δούκα 2 4
3. ΑΕΠ Πανόραμα 2
4. Αμφικτύονες Λαμίας 0

O όμιλος
1. Δράμα 1986 6
2. Λεωνίδας 1 4
3. Ιωνικός ΝΦ 2
4. ΟΦΝ Ιωνίας 0

Παγκορασίδες Α’
J όμιλος
1. ΟΦΝ Ιωνίας 6
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 4
3. Φίλιππος Βέροιας 2
4. ΑΟΔ Κορυδαλλού 0

K όμιλος
1. ΓΑΣ Καματερού 6
2. Εθνικός Κοζάνης 4
3. Ζαφειράκης Νάουσας 2
4. Λεωνίδας 0

L όμιλος
1. Φιλώτας Φλώρινας 6
2. Αμφικτύονες Λαμίας 2
3. Άρης Θεσσαλονίκης 2
4. Αρίων Πτολεμαΐδας 2
5. ΕΑΧ Χανιά 0

Παίδων
J όμιλος
1. Ελλάδα 6
2. Μαυροβούνιο 4
3. Χάλμπι 2
4. Μπακάου 0

K όμιλος
1. Πανελλήνιος 6
2. ΕΣΝ Βριλησσίων 5
3. ΟΦΝ Ιωνία 3
4. Διομήδης Άργους 2
5. Ακαδημία Πάτρας 0

Έφηβοι (6 ομάδες)
1. Μαυροβούνιο 8
2. Ελλάδα 8
3. Athens Masters 6
4. Διομήδης Άργους 3
5. Χάλμπι 4
6. Πέλιστερ 1

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

Δευτέρα 2 Ιουλίου 2018 (8 αγώνες)
Αγία Τριάδα
ΟΦΝΙ- ΑΟΔ Κορυδαλλού (ΠΚ) 30-8
ΕΣΝ Βριλησσίων- Αμφικτύονες (ΠΠ) 32-15
Άργος
ΓΑΣ Καματερού 1- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 42-28
Λεωνίδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 41-17
Νέα Κίος
Λεωνίδας 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 20-27
Χάλμπι- Πανελλήνιος (Π) 35-18
Ναύπλιο
ΓΣ Παπασιδέρης- Δούκας 2 (ΠΠ) 24-22
Δούκας 1- ΑΣΟΧ Φοίβος (ΠΠ) 38-12

Τρίτη 3 Ιουλίου 2018 (34 αγώνες)
Αγία Τριάδα
Ζαφειράκης- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 29-16
ΓΑΣ Καματερού- Ζαφειράκης (ΠΚ) 24-18
ΕΣΝ Βριλησσίων- Πανελλήνιος (Π) 34-17
Χάλμπι- Ελλάδα (Ε) 26-29
Διομήδης- Αθήνα (Ε) 26-32
Πανόραμα- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 25-29
ΟΦΝΙ- Φιλώτας (ΠΚ) 32-12
Μαυροβούνιο- Πέλιστερ (Ε) 30-14
Μπακάου- Διομήδης (Π) 31-24
Άργος
Αερωπός- ΟΦΝΙ (ΠΠ) 38-4
Ιωνικός ΝΦ- Λάρισα (ΠΠ) 35-43
ΠΑΟΚ- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 25-23
Διομήδης- Δούκας 2 (ΠΠ) 29-23
Αρίων- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ) 25-34
Ζαφειράκης- Άρης Θ. (ΠΚ) 33-20
ΠΑΟΚ- Αμφικτύονες (ΠΠ) 48-13
Διομήδης- ΓΣ Παπασιδέρης (ΠΠ) 31-24
Νέα Κίος
Εθνικός Κοζάνης- Αμφικτύονες (ΠΚ) 28-6
Δράμα 1986- Δούκας 1 (ΠΠ) 19-36
Μπακάου- ΟΦΝΙ (Π) 34-27
Ελλάδα- Ακαδημία (Π) 49-12
Λεωνίδας- Αμφικτύονες (ΠΚ) 25-11
Άρης Θ.- ΟΦΝΙ (ΠΠ) 26-25
Χάλμπι- ΕΣΝ Βριλησσίων (Π) 22-21
Μαυροβούνιο- Ακαδημία (Π) 43-23
Ναύπλιο
Φίλιππος- ΕΣΝ Βριλησσσίων (ΠΚ) 11-25
ΑΟΔ Κορυδαλλού- Φιλώτας (ΠΚ) 23-22
ΓΑΣ Καματερού 2- Ταλέντουλ (ΠΠ) 33-32
Λεωνίδας 2- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 39-21
Εθνικός Κοζάνης- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 43-13
Φίλιππος- Λάρισα (ΠΠ) 27-20
ΑΣΟΧ Φοίβος- Δράμα 1986 (ΠΠ) 26-25
ΓΑΣ Καματερού 1- Ταλέντουλ (ΠΠ) 42-39
Λεωνίδας 1- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 26-30
Τετάρτη 4 Ιουλίου 2018 (37 αγώνες)
Αγία Τριάδα
Ζαφειράκης- Πανόραμα (ΠΠ) 34-17
Ελλάδα- Αθήνα (Ε) 30-16
Χάλμπι- Πέλιστερ (Ε) 36-22
ΓΣ Παπασιδέρης- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 27-32
ΑΣΕ Δούκα 1- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 24-34
ΟΦΝ Ιωνίας- Φίλιππος (ΠΚ) 25-13
ΑΟΔ Κορυδαλλού- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ) 10-22
Μαυροβούνιο- Μπακάου (Π) 37-28
Αθήνα- Μαυροβούνιο (Ε) 25-27
Άργος
Εθνικός Κοζάνης- Λεωνίδας (ΠΚ) 37-20
Αερωπός- Άρης Θ. (ΠΠ) 48-24
Φίλιππος- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 32-22
ΓΑΣ Καματερού- Άρης Θ. (ΠΚ) 32-16
ΟΦΝ Ιωνίας- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 23-27
ΕΣΝ Βριλησσίων Ακαδημία Πάτρας (Π) 36-18
Ολυμπιακός Κ.- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 19-32
Άρης Θ.- Λάρισα (ΠΠ) 33-51
Χάλμπι- Διομήδης (Ε) 26-28
Νέα Κίος
Διομήδης- ΟΦΝΙ (Π) 28-23
Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π) 35-33
Διομήδης- Μαυροβούνιο (Ε) 25-27
ΑΣΟΧ Φοίβος- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 19-22
Διομήδης Άργους- ΓΑΣ Καματερού 1 (ΠΠ) 41-36
Ζαφειράκης- Εθνικός (ΠΚ) 22-27
Ζαφειράκης- ΠΑΟΚ (ΠΠ) 29-19
Χάλμπι- Ελλάδα (Π) 15-33
Αερωπός- Φίλιππος (ΠΠ) 32-25
Πέλιστερ- Ελλάδα (Ε) 16-40
Ναύπλιο
Φίλιππος- Αρίων (ΠΚ) 31-25
Αμφικτύονες- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 21-9
Δράμα 1986- Λεωνίδα 1 (ΠΠ) 24-22
ΑΣΕ Δούκα 2- Ταλεντούλ (ΠΠ) 33-38
Πανόραμα- Αμφικτύονες (ΠΠ) 23-21
Φιλώτας- Αρίων (ΠΚ) 29-28
Πανελλήνιος- ΟΦΝ Ιωνίας (Π) 27-21
Άρης Θ.- Αμφικτύονες (ΠΠ) 22-20
ΓΑΣ Καματερού- Λεωνίδας (ΠΚ) 28-14
Πέμπτη 5 Ιουλίου 2018 (31 αγώνες)
Αγία Τριάδα
Ζαφειράκης Νάουσας- ΓΑΣ Καματερού 1 (ΠΠ) 38-30
Διομήδης Άργους- ΠΑΟΚ (ΠΠ) 30-29
ΑΟΔ Κορυδαλλός- Φίλιππος (ΠΚ) 12-19
ΓΑΣ Καματερού- Εθνικός Κοζάνης (ΠΚ) 21-11
Ζαφειράκης Νάουσας- Λεωνίδας (ΠΚ) 24-23
Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Ε) 25-28
Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π) 40-35
Λεωνίδας- Φίλιππος (ΠΠ) 31-27
Άργος
Δράμα 1986- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 34-31
ΑΕΠ Πανόραμα- Ταλέντουλ (ΠΠ) 19-23
Ολυμπιακός Κερατσινίου- ΓΑΣ Καματερού 2 (ΠΠ) 33-41
ΓΣ Παπασιδέρης- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΠ) 33-26
ΑΣΟΧ Φοίβος- Λάρισα (ΠΠ) 24-43
Διομήδης- Πέλιστερ (E) 26-26
ΓΑΣ Καματερού 1- ΠΑΟΚ (ΠΠ) 30-34
Αερωπός Έδεσσας- ΑΣΕ Δούκα (ΠΠ) 32-31
Νέα Κίος
ΑΣΕ Δούκας 1- Φίλιππος Βέροιας (ΠΠ) 27-22
Αερωπός Έδεσσας- Λεωνίδας 2 (ΠΠ) 25-34
Ακαδημία Π.- Διομήδης Άργους (Π) 25-31
ΟΦΝ Ιωνίας- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ) 27-16
ΕΣΝ Βριλησσίων- ΟΦΝ Ιωνίας (Π) 20-20
Χάλμπι- Αθήνα (Ε) 24-31
Χάλμπι- Μπακάου (Π) 26-25
Διομήδης Άργους- Ζαφειράκης Νάουσας (ΠΠ) 34-32

Ναύπλιο
Φιλώτας- Άρης Θεσσαλονίκης (ΠΚ) 21-11
Αρίων Πτολεμαΐδας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 41-10
ΑΣΕ Δούκα 2- Αμφικτύονες (ΠΠ) 24-13
ΟΦΝ Ιωνίας- Λεωνίδας 1 (ΠΠ) 26-35
Άρης Θεσσαλονίκης- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ) 18-25
Φιλώτας- Αμφικτύονες (ΠΚ) 24-6
Πανελλήνιος- Διομήδης (Π) 32-31
21:00 Show Me The Way
Παρασκευή 6 Ιουλίου 2018 (35 αγώνες)
Αγία Τριάδα
Λεωνίδας 1- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 28-27
Χάλμπι- Μαυροβούνιο (Π) 22-32
ΟΦΝ Ιωνίας- Ακαδημία Πάτρας (Π) 35-27
1ος ημιτελικός ΕΣΝ Βριλησσίων- ΓΑΣ Καματερού (ΠΚ) 14-25
2ος ημιτελικός ΟΦΝ Ιωνίας- Εθνικός Κοζάνης (ΠΚ) 29-21
ΠΑΟΚ- Αερωπός Έδεσσας (ΠΠ) 28-30
Αθήνα- Πέλιστερ (Ε) 24-21
Χάλμπι- Μπακάου (Π) 20-27
Τελικός Ελλάδα- Μαυροβούνιο (Π) 28-23
Άργος
ΟΦΝ Ιωνίας- Δράμα 1986 (ΠΠ) 25-37
θέσεις 5-8 Φιλιππος- Λεωνίδας (ΠΚ) 19-22
ΓΑΣ Καματερού 2- Βριλήσσια (ΠΠ) 31-33
ΑΟ Ιωαννίνων- Λάρισα (ΠΠ) 24-19
ΓΑΣ Καματερού 1- Φίλιππος (ΠΠ) 27-32
Πανόραμα- Ιωνικός ΝΦ (ΠΠ) 28-29
Ταλέντουλ- Δράμα 1986 (ΠΠ) 46-34
Ακαδημία- Πανελλήνιος (Π) 0-10
Νέα Κίος
Ταλέντουλ-Αμιφκτύονες (ΠΠ) 28-17
Ελλάδα- Μπακάου (Π) 34-25
1ος ημιτελικός Διομήδης- ΑΣΕ Δούκα (ΠΠ) 15-28
2ος ημιτελικός Λεωνίδας 2- Ζαφειράκης (ΠΠ) 25-29
Χάλμπι- Μαυροβούνιο (Ε) 20-17
Διομήδης- Ελλάδα (Ε) 27-41
Φίλιππος- ΑΟΔ Κορυδαλλού (ΠΚ) 12-17
Λεωνίδας- Ζαφειράκης (ΠΚ) 22-24
Διομήδης- Βριλήσσια (Π) 20-35

Ναύπλιο
ΑΣΕ Δούκα- Πανόραμα (ΠΠ) 27-19
θέσεις 5-8 ΑΟΔ Κορυδαλλού- Ζαφειράκης (ΠΚ) 13-25
Άρης Θ.- ΑΣΟΧ Φοίβος (ΠΠ) 29-27
ΓΣ Παπασιδέρης- Ολυμπιακός Κ. (ΠΠ) 25-30
Αρίων- Αμφικτύονες (ΠΚ) 38-20
Άρης Θ.- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ) 24-4
Αμφικτύονες- ΟΦΝ Ιωνίας (ΠΠ) 20-27
ΑΣΕ Δούκα 2- Λεωνίδας (ΠΠ) 25-22
ΓΣ Παπασιδέρης- Φοίβος (ΠΠ) 28-24
Σάββατο 7 Ιουλίου (12 αγώνες)
Αγία Τριάδα
08:00 Μικρός τελικός Εθνικός Κοζάνης- ΕΣΝ Βριλησσίων (ΠΚ)
09:30 Τελικός ΟΦΝ Ιωνίας- ΓΑΣ Καματερού (ΠΚ)
11:00 Τελικός Μαυροβούνιο- Ελλάδα (Ε)
12:45 Τελικός ΑΣΕ Δούκα- Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων (ΠΠ)
Άργος
08:00 ΓΑΣ Καματερού 2- Λάρισα (ΠΠ)
09:20 ΕΣΝ Βριλησσίων- ΑΟ Ιωαννίνων (ΠΠ)
Νέα Κίος
08:00 Διομήδης Άργους- Ζαφειράκης Νάουσας (ΠΠ)
09:20 Διομήδης Άργους- ΟΦΝ Ιωνίας (Π)
10:50 ΕΣΝ Βριλησσίων- Πανελλήνιος (Π)
Ναύπλιο
08:00 Φιλώτας Φλώρινας- ΕΑΧ Χανιά (ΠΚ)
09:20 Αρίων Πτολεμαΐδας- Άρης Θεσσαλονίκης (ΠΚ)
10:40 Ολυμπιακός Κερατσινίου- Άρης Θεσσαλονίκης (ΠΠ)

error: Protected