Κύπελλο Ελλάδος

[Κύπελλο Ελλάδας, 1η φάση] Τηλυκράτης – ΑΟ Σελλάνων 2-1

Με φανταστικό γκολ του Μπαλογιάννη στο 93′ πέρασε ο Τηλυκράτης για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας στο σημερινό ματς κόντρα στον Α.Ο. Σελλάνων.

Σε μεγάλη δυσκολία η ομάδα της Λευκάδας βρέθηκε ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όταν η φιλοξενούμενη ομάδα είχε το πάνω χέρι ειδικά μετά το γκολ- πέναλτι που τους δόθηκε . Αξίζει να σημειωθεί και η “παράδοση” που συνεχίζει ο διαιτητής κ. Πάνου με τον Τηλυκράτη . Φάση που πήρε αρκετές αντιδράσεις από τους παίχτες του Τηλυκράτη. Εκεί που όλα δείχνουν ότι το παιχνίδι πάει για παράταση ο Μπαλογιάννης είναι αυτός που λέει όχι με ένα φανταστικό ψηλοκρεμαστό σουτ και 2-1 για την ομάδα του Τάκη Κονιδάρη .Νίκη που δείχνει την πίστη αυτής της ομάδας που δεν τα παρατάει ποτέ.

το φιλμ του αγώνα στο Sportime24

Τηλυκράτης (Τάκης Κονιδάρης): Τρανουλίδης, Πριόνας, Καταγής Σ., Δημητρίου, Ιασωνίδης, Μπουρδούβαλης, Περιστέρης (Νατσίνγκος), Φέτσης (69΄Βασίλας), Ντινόπουλος (65΄Γεωργάκης), Τόσκα, Μπαλογιάννης

ΑΟ Σελλάνων (Αλέξανδρος Κούρτογλου): Κουτσόπουλος, Παπαγεωργίου, Τζάνης, Αρχοντής, Κουρκούλας, Θεοδωρόπουλος (Τσιρογιάννης), Μπακρατσας, Κόκκινος, Παπαδημητρίου Σ., Κοντός, Υφαντής