Η γνωστή…παράνοια του Στοιχήματος : Στο 92’ έχανε, στο 94’ έπαιρνε 29.000, στο 97’ έχασε!

Το εξάλεπτο της απόλυτης… παράνοιας έζησε ένας Άγγλος παίκτης του στοιχήματος με τα τέσσερα ματς της Τετάρτης 29/08, στο Λιγκ Καπ Αγγλίας και πιο συγκεκριμένα με το Νότιγχαμ – Νιουκάστλ.

Όπως αναφέρει η kingbet, έπαιξε «για πλάκα» τέσσερα ακριβή σκορ στα ισάριθμα ματς της διοργάνωσης και λίγο έλειψε με μία λίρα να τινάξει την μπάνκα στον αέρα!

Συγκεκριμένα, επέλεξε τα σκορ 3-1 στο Εβερτον – Ρόδεραμ, 2-1 στο Νότιγχαμ – Νιουκάστλ, 3-2 στο Μίλγουολ – Πλίμουθ και το 0-2 στο Ρέντινγκ – Γουότφορντ.

Προσέξτε τώρα για τι εξέλιξη μιλάμε…

Εβερτον – Ρόδεραμ τελικό 3-1: ως το 86’ ήταν 2-0, στο 86’ η Ρόδεραμ μείωσε 2-1 και στο 87’ η Εβερτον διαμόρφωσε το 3-1.

Μίλγουολ – Πλίμουθ τελικό 3-2: Ως το 83’ ήταν 1-2. Στο 83’ η Μίλγουολ ισοφάρισε σε 2-2 και στο 89’ πήρε προβάδισμα 3-2.

Ρέντινγκ – Γουότφορντ τελικό 0-2: Διαμορφωμένο από το 62’.

Νότιγχαμ – Νιουκάστλ τελικό 3-1: Εδώ έγινε αυτό που λέμε «μη σου τύχει». Ως το 92’ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της Νότιγχαμ. Στο 92’ ο Ροντόν ισοφάρισε σε 1-1 για τη Νιουκάστλ, αλλά στο 94’ η ομάδα της Τσάμπιονσιπ πήρε και πάλι προβάδισμα με σκόρερ τον Κας. Πάνω που ο φίλος μας είχε σταυρώσει δάχτυλα περιμένοντας να τελειώσει το ματς σκεπτόμενος τι θα κάνει τα 29.000 λίρες που θα κέρδιζε αν έμενε το 2-1, ο Ντίας πέτυχε και τρίτο γκολ για τη Νότιγχαμ στο 97’ (κι ενώ τα λεπτά των καθυστερήσεων ήταν 6), ρίχνοντας από τα… συννεφάκια τον Άγγλο, στην απόλυτη εναλλαγή συναισθημάτων.