[Καλοκαιρινή προετοιμασία] ΝΠΣ Βόλος – Δόξα Δράμας 2-1

Μία ακόμη φιλική νίκη σημείωσε ο Βόλος που επικράτησε με 2-1 της Δόξας Δράμας στο γήπεδο της Νεάπολης.

Οι Δραμινοί βρέθηκαν μπροστά στο σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τον Ριζογάννη, για να ισοφαρίσει στο 30ο λεπτό ο Μάντζης, ενώ το νικητήριο τέρμα για την ομάδα του Βόλου σημείωσε ο Πέντα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 42ο λεπτό.

το φιλμ του αγώνα στο Sportdrama

ΝΠΣ Βόλος : Καραγκιολίδης (70′ Μπουργάνης), Ντεντάκης (70′ Καρρίκι), Δημόπουλος (82′ Πίσπας) Γκαλίτσιος (46′ Ρούσσος), Ουνγιαλίδης (70′ Τουλίκας), Ενγκουέμ (60′ Δώρης), Καμπαγιέρο, Πίτου (60′ Κορέλας), Ηλιόπουλος (46′ Φράγκος), Πέντα (70′ Δεμηρτζόγλου), Μάντζης (60′ Μεληκιώτης/ 70′ Μπάλλας)

Δόξα Δράμας : Πίτκας (46’Μένκα),Ρουγκάλας (60’Κασμερίδης),  Ζοάο Πάουλο (46′ Ανδρέου) Πεταυράκης (46′ Βιτλής) Σιώπης (60′ Ρεβυθόπουλος), Μακρής (60′ Παρασκευάς) Ριζογιάννης (46′ Πατράλης), Μάρτινς (60′ Νατσιόπουλος), Μαρκόπουλος (60′ Κρητικός), Κρουθ (46′ Μπαϊκαρά), Κουσκουνάς (60′ Σαμπανίδης).