Κύπελλο Ελλάδος

[Κύπελλο Ελλάδας, 3η φάση] Αντίμαχος Κω – ΝΠΣ Βόλος 0-2

Στους ομίλους του κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε ο ΝΠΣ Βόλος που επικράτησε εκτός έδρας με 2-0 του Αντίμαχου Κω.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 11ο λεπτό με τον Μάντζη, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ηλιόπουλος στο 70ο λεπτό.

Η ομάδα του Βόλου είχε αρκετές ευκαιρίες να διευρύνει κι άλλο το σκορ, με σημαντικότερες αυτές του 67ου λεπτού και του 79ου λεπτού όταν τα σουτ του Ντεντάκη και Πίσπα αντίστοιχα σταμάτησαν στο δοκάρι.

Αντίμαχος Κω : Τσαραπατσάνης, Ιωαννίδης, Θωνιάτης, Μαργαρίτης, Χατζηφούντας, Χατζησουλεϊμάν (53′ Δρόσος), Φονσέκα (78′ Χατζηπαναγιώτης), Μπεκιλιάρης, Μποϊλής (68′ Παππάς), Βλαντιμίροφ, Χατζηβασίλης.

ΝΠΣ Βόλος : Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Ρούσσος, Ουνγιαλίδης, Ενγκουεμ (65′ Πίτου Γκαρσία), Καμπαγιέρο (84′ Δώρης), Πέντα, Ηλιόπουλος (76′ Πίσπας), Κότο, Μάντζης