Μόλις πάτησε… γκάζι η ΑΕΚ, έφτασε στο άνετο 4-0! (βαθμολογία)

Ορεξάτη μετά τη διακοπή η ΑΕΚ! Η «Ένωση» επικράτησε με το «φτωχό» (βάσει εικόνας) 4-0 του Πανιωνίου, έχοντας και δύο δοκάρια και έδειξε έτοιμη για Μπενφίκα! Πρώτη Γιαννιώτα, τραγικοί οι Νεοσμυρνιώτες.

Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη «δυσκολεύτηκε» μόνο μέχρι να ανοίξει το σκορ (45’+1’) και έκτοτε δεν άφησε κανένα περιθώριο στους τραγικούς Νεοσμυρνιώτες, επικρατώντας με το εντυπωσιακό και ταυτόχρονα «φτωχό» 4-0, δείχνοντας απόλυτα έτοιμη για το ματς με την Μπενφίκα στη Λισσαβώνα.

Το δρόμο για το 3/3 της «Ένωσης» άνοιξε ο Πόνσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, έπειτα από ασίστ του Μάνταλου και στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησε η απόλυτη κατηφόρα. Αφού πρώτα έχασε πολλές ευκαιρίες, ο Μπακασέτας ήταν αυτός που διαμόρφωσε το 2-0 έπειτα από νέα ασίστ του Μάνταλου με το κεφάλι και δικό του αριστερό σουτ.

το φιλμ του αγώνα στο sport-fm.gr

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Λόπες, Λαμπρόπουλος, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Άλεφ, Σιμόες (77’ Τσόσιτς), Μάνταλος (81‘ Κλωναρίδης), Λιβάγια, Μπακασέτας, Πόνσε (67’ Γιαννιώτας).

Πανιώνιος (Ζοσέ Ανιγκό): Μανοΐλοβιτς, Παπαγεωργίου, Μπανανά, Ντομίνγκες, Κούρντι, Κεϊτά (46’ Πιρίς), Κόρμπος, Οικονομίδης (53’ Ντουρμισάι), Καμαρά (64’ Τσινούλης), Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας.