[Football League, 1η αγωνιστική] Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 2-3

Σπουδαία εκκίνηση για τους “Μαυραετούς” που πέρασαν από τη δύσκολη έδρα των Τρικάλων και έκαναν το ιδανικότερο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα.

Από την άλλη πλευρά, μπορεί να κατάφερε να πετύχει δύο γκολ κόντρα στην Δόξα Δράμας αλλά η κακή αμυντική λειτουργία του ΑΟ Τρίκαλα επέφερε την ήττα με 2-3 απογοητεύοντας τους 1500 φιλάθλους που βρέθηκαν στις εξέδρες.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 7ο λεπτό με πλασέ του Ανδρέου, ο Ρούνεϊ με κεφαλιά στο 10′ ισοφάρισε αλλά στο 27ο λεπτό ο Πέρεζ κρέμασε τον Ταΐρη για το 1-2.

Στο δεύτερο μέρος ο Κρουθ στο 51′ έκανε το 1-3 ενώ ο ΑΟΤ απλά μείωσε με κεφαλιά του Γκότοβου στο 77ο λεπτό για το τελικό 2-3.

το φιλμ του αγώνα στο goaltrikala.gr

Τρίκαλα (Ντόστανιτς): Ταϊρης, Πάνος, Γκόλιας (68′ Νιάρος), Γκότοβος, Συριόπουλος, Γκατζολάρι (68′ Μακρίδης), Ράντι, Γιουκαρής, Ρούνεϊ, Συμελίδης , Σταματάκος (46′ Κέζος)

Δόξα Δράμας (Βεργέτης): Πίτκας, Πεταυράκης, Ριζογιάννης, Ανδρέου, Ροτζέριο (90′ Νατσιόπουλος), Κρούθ (78′ Κρητικός), Σιώπης, Πέρεθ (71′ Καψάλης), Ρουγκάλας, Μακρής, Πατράλης