Εντυπωσιακή η ΑΕΚ, έφτασε στα 4 γκολ με το…φάντασμα του Άρη! (βαθμολογία)

Μια πολύ σπουδαία εμφάνιση από την ΑΕΚ στο άδειο λόγω τιμωρίας ΟΑΚΑ, που έφτασε στο ευρή 4-0 κόντρα στον Άρη. Δύο γκολ ο Πόνσε για τον “δικέφαλο” και από ένα οι Μπογέ και Λιβάγια.

Όταν ο Μαρίνος Ουζουνίδης εισηγήθηκε την απόκτηση του Εζέκιελ Πόνσε και του Λούκας Μπογιέ είχε στο μυαλό του μια ΑΕΚ, όπως αυτή του δεύτερου ημιχρόνου με τον Άρη. Οι δυο Αργεντινοί μαζί με τον Λιβάγια “χόρεψαν” την άμυνα του Άρη, ο οποίος θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο, όπου είχε την κατοχή.

Ο Μπογιέ ήταν αυτός που με τρομερή ενέργεια άνοιξε το σκορ, ενώ έδωσε και τον ασίστ στον Λιβάγια στο τέταρτο γκολ. Ο Πόνσε από την πλευρά του ήταν αυτός που “καθάρισε” με τα δύο τέρματα που πέτυχε μέσα σε έξι λεπτά, μετατρέποντας το “εύθραυστο” 1-0 σε 3-0!

Η εξέλιξη του αγώνα στο onsports.gr

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Οικονόμου, Χουλτ (75′ Γιαννιώτας), Άλεφ, Γαλανόπουλος, Γκάλο, Μπογέ (86′ Γιούσης), Λιβάγια, Πόνσε (67′ Μάνταλος).

Άρης (Πάκο Ερέρα): Κουέστα, Κωνσταντινίδης (76′ Σόουζα), Μπάσα, Ντιγκινί (76′ Ναζλίδης), Κολάσο (67′ Γιουνές), Γκαρσία, Βαλεριάνος, Μπρούνο Γκάμα, Ματίγια, Σιώπης, Μαβράι.