Κύπελλο Ελλάδος

“Βραχεία κεφαλή” με Διαμαντόπουλο για τον Άρη

Ζορίστηκε ο Άρης με τον Αήττητο Σπάτων στο «Βικελίδης», όμως μπόρεσε να πάρει αυτό που ήθελε.

Επικράτησε με 2-1 χάρη σε γκολ του Διαμαντόπουλου και πλέον οι «κίτρινοι» χρειάζονται μια ισοπαλία με τον Εργοτέλη στην Κρήτη για να τσεκάρουν το εισιτήριο για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

Όπως αναφέρει το onsports.gr, ο Έλληνας φορ μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ στο 67′. Πέτυχε και δεύτερο τέρμα εννέα λεπτά αργότερα, ενώ στο 89′ μείωσε ο Χαντί μετά από τραγικό λάθος του Αναγνωστόπουλου.

Άρης (Ερέρα): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Δεληζήσης, Σόουζα, Μενέντεζ, Ιντζόγλου, Παυλίδης (46’ Ντιγκινί), Κολάσο, Μαρτίνες (80’ Βίτορ), Ναζλίδης, Γιουνές (46’ Διαμαντόπουλος)

Αήττητος Σπάτων (Παπαδόπουλος): Κοκκαλάς, Μουστάκης, Μανόλας (79’ Ματσούκας), Μάγκας, Ηρακλής, Σταματάκης, Κασνέτση, Χαντί, Χατζηιωαννίδης (69’ Σπυρόπουλος), Βασιλείου, Νικλητσιώτης