“Πισωγύρισμα” για τον ΟΦΗ, ο πρώτος βαθμός για τον Απόλλωνα! (βαθμολογία)

Ο ΟΦΗ παρουσιάστηκε κατώτερος του αναμενόμενου και έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα Σμύρνης πετώντας στα σκουπίδια το τελευταίο σερί των τριών αγώνων.

Η ομάδα της Κρήτης ξεκίνησε με 4-2-3-1 και τον Αραβίδη αντί του Βουό που κρίθηκε ανέτοιμος για να μπει στο παιχνίδι από την αρχή. Το ματς φάνηκε ότι είναι δύσκολο από το ξεκίνημα του όταν και ο Απόλλωνας άφησε τον ΟΦΗ να πάρει την μπάλα στην κατοχή του και εκείνος να τον περιμένει στο μισό γήπεδο. Ο ΟΦΗ δεν μπορούσε να βρει λύσεις απέναντι στον καλά, οργανωμένο Απόλλωνα που κρατούσε εύκολα το μηδέν στην εστία του. Το πρώτο ημίχρονο σαν να μην έγινε ποτέ με το σκηνικό του αγώνα να είναι το ίδιο και στα 45 του λεπτά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ αντί να εμφανιστεί καλύτερος, συνέβη το αντίθετο. Μεγάλο άγχος και πολλά, αβίαστα, λάθη σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και αντί ο ΟΦΗ να βγάλει τις ευκαιρίες για να σκοράρει, ο Απόλλωνας ήταν εκείνος που έχασε τις μεγαλύτερες με τον Στρέζο να είναι ο άνθρωπος που κράτησε το μηδέν με σωτήριες επεμβάσεις.

Ειδικά η εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου ήταν μέτρια έως κακή με τον ΟΦΗ να μην βγάζει σοβαρή φάση προς την εστία του Χουάντερσον που μάλλον πέρασε το πιο εύκολο απόγευμα στο φετινό πρωτάθλημα.