Άνετο πέρασμα του ΦΟ Αριδαίας από τα Γιαννιτσά

Εύκολο απόγευμα για τον ΦΟ Αριδαίας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Γιαννιτσών “Έλλη Μυστακίδου”, καθώς επικράτησε του τοπικού Μέγα Αλέξανδρου με 35 πόντους διαφορά.

Όπως αναφέρει το katerinisport, οι γηπεδούχοι παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, με την Αριδαία ωστόσο να είναι καλύτερη στο πρώτο δεκάλεπτο και να προηγείται με 18-24.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 38-46 υπέρ της Αριδαίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αριδαία ήταν κυρίαρχος στο παρκέ με το νικητή του αγώνα να ξεκαθαρίζει από το τρίτο δεκάλεπτο, με τη φιλοξενούμενη να προηγείται με 44-78.

Τυπικής διαδικασίας ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 55-94.

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 18-24, 38-46, 44-78, 55-94.

Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών (Κοτλέας): Στοΐτσης 19 (1), Κουτρουλός, Πέτσος 5, Βαϊραμίδης 4, Ποζουκίδης 2, Παπαμανώλης 15, Παναγιωτίδης 2, Παπαδόπουλος 2, Μόσχου 2, Γκιόσης Ι. 4, Παρτσαλάκης, Γκιόσης Ρ. 2.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Αμπάρης 2, Βασίλογλου 5 (1), Νταούτι 2, Περπερίδης, Μπεγλόπουλος 8 (1), Παπαβραάμ 9 (1), Αβραμίδης 13 (3), Κλήντσαρης 12 (1), Μακρόπουλος 28 (1), Τζάτσης 15 (4).