Δεν τα κατάφερε ο Φίλιππος στον Βόλο (αποτελέσματα, βαθμολογία 2ου ομίλου Β Εθνικής)

Ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι παρακολούθησαν οι θεατές που βρέθηκαν στο Κλειστό της Νέας Ιωνίας του Βόλου.

Η Νίκη επικράτησε με 66-62 του Φιλίππου Βέροιας και φιγουράρει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ οι “ερυθρόλευκοι” βρίσκονται στη 12η με 11 βαθμούς.

Η ομάδα του Δημήτρη Γκίμα βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 25-18 στο 10′ και στο ημίχρονο 46-38.

Στην τρίτη περίοδο οι παίκτες του Φιλίππου κατάφεραν και πήραν διαφορά +12 πόντων (60-48) αλλά στο τελευταίο δεκάλεπτο τα πράγματα άλλαξαν και οι γηπεδούχοι σημειώνοντας 21 πόντους έναντι 6 των φιλοξενούμενων, γύρισαν το παιχνίδι και πήραν την νίκη με 69-66.

Δεκάλεπτα : 18-25, 38-46, 48-60, 69-66

Νίκη Βόλου (Πρέκας-Τύμπας): Καραγεώργος, Γεωργίου, Αναγνωστόπουλος, Τασιούδης, Τσαβές, Βερτζάγιας, Γιωτόπουλος, Τσώλης, Χροναίος, Τάσσος, Φρουσκλιάς, Διγενής.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης) : Παπαδόπουλος, Σουτζόπουλος, Σισμάνης, Πονόπουλος, Τσεσμετζίδης, Τσιακλάγκανος, Βαλλιος, Κοθράς, Καβαργύρης, Παραπούρας, Καντάρκος.