Ούτε στην Άρτα έκανε…στάση το τρένο του Απόλλωνα! (βαθμολογία)

Η κεφαλιά του Χατζή στο 30’ έφτασε στην ομάδα του Μαρσέλο Τροΐζι, να φύγει με τη νίκη από την Άρτα και τους Αγίους Αναργύρους.

Άργησε να έρθει η πρώτη καλή φάση στο ματς, η οποία ήρθε στο 19’ και άνηκε στους «πράσινους», με το σουτ του Χούσου από καλό σημείο να διώχνεται από τον Μαντζάρη. Δύο λεπτά αργότερα και ύστερα από φάση διαρκείας στην περιοχή του Απόλλωνα, το τελείωμα του Χρουσιέλ απομάκρυνε σε κόρνερ το τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Όπως αναφέρει το athleticlarissa, στο 30’ οι παίκτες του Μαρσέλο Τροΐζι πέτυχε το 1-0. Έπειτα από καλοζυγισμένο φάουλ του Μαρκολίνο, ο Χατζής με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καραϊσκάκη, τιμωρώντας την κακή αντίδραση των γηπεδούχων. Στο 36’ η προσπάθεια του Παντίδου με το κεφάλι έφυγε πάνω από τα δοκάρια. Δεύτερο ημίχρονο και 51’, ο Τασουλής προσπάθησε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, ωστόσο ο Στεφανάκος δήλωσε το παρών.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Στεφανάκος, Παπανίκου, Καψάλης, Χρούσιελ, Παντίδος, Καπίας, Μασούρας (57’ Μαχαίρας), Ψιάνος (67’ Λίτσκας), Χούσος, Κάκκο (80’ Παπαδόπουλος), Άλεξιτς.

Απόλλων Λάρισας (Μαρσέλο Τροΐζι): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κοντοές, Κουρτεσιώτης, Σουλιώτης, Χατζής, Λούκας Ράμος, Μαρκολίνο, Πολέτο (62’ Λίταινας), Τασιούλης, Λουκάο.