Λύτρωση στο 81′ για την Κέρκυρα!

Μεγάλη νίκη τόσο βαθμολογικής όσο και ψυχολογικής σημασίας σημείωσε η Κέρκυρα, που επικράτησε με 1-0 χάρη στο τέρμα του Τουράμ στο 81′

Από την άλλη πλευρά, η χανιώτικη ομάδα στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ καλή, δεν απειλήθηκε και εκτός από κάποιες ευκαιρίες είχε μια φάση που ζήτησε πέναλτι για χέρι του Ζορμπά.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στο γκολ στο 79′ με τον Τουράμ αλλά ο Λαζαρίδης έκανε σπουδαία επέμβαση.

Τελικά στο 81′ από σέντρα σουτ του Κόντου ο Τουράμ βρήκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα.

Μεγάλες ευκαιρίες στο τέλος χάθηκαν από τους Αποστολόπουλο (86′) και Καραγιάννη (93′)

Το φιλμ του αγώνα στο athlitiko.gr

Κέρκυρα (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης, Κούρος, Σπίνουλας, Ιωάννου, Μότα (69′ Κρητικός), Ζορμπάς, Σανδραβέλης, Τουράμ, Σιατραβάνης (88′ Βέρτζος), Λινάρδος, Αποστολίδης (29′ λ. τρ. Κόντος).

ΑΟΧ/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Γκίνη (87′ Βρεττός), Σισέ, Ζιούλης, Καραγεώργης, Σελινιωτάκης (66′ λ. τρ. Καντιμά), Τεγούσης, Καραγιάννης, Αρναρέλλης, Αποστολόπουλος (87′ λ. τρ. Νικολούδης), Ρίσκι.