Τρομερό σκηνικό στην Ισπανία! Ποδοσφαιριστές δεν αγωνίστηκαν στο 1ο λεπτό εις ένδειξιν διαμαρτυρίας! (vid)

Οι ποδοσφαιριστές της Ρέους στάθηκαν αγκαλιασμένοι στο κέντρο του γηπέδου κατά το πρώτο λεπτό του αγώνα με την Αλκορκόν, για να διαμαρτυρηθούν για το γεγονός ότι είναι απλήρωτοι και οι αντίπαλοί τους τηρώντας το fair play αρνήθηκαν να σκοράρουν.

Από σοβαρά οικονομικά προβλήματα ταλαιπωρείται η Ρέους, ομάδα της Segunda Division. Έτσι, κατά τη διάρκεια του αγώνα με την Αλκορκόν, οι παίκτες της επέλεξαν έναν πολύ πρωτότυπο τρόπο να διαμαρτυρηθούν για το γεγονός ότι είναι απλήρωτοι.

Συγκεκριμένα κατά το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης αποφάσισαν να μην αγωνιστούν, καθώς με το σφύριγμα της έναρξης στάθηκαν όλοι μαζί αγκαλιασμένοι στο κέντρο του γηπέδου. Σε ένδειξη fair play οι παίκτες της Αλκορκόν κατά τη διάρκεια της διαμαρτυρίας των αντιπάλων τους δεν έβαλαν κάποιο γκολ και περιορίστηκαν να ανταλλάζουν πάσες μεταξύ τους.

Όσον αφορά τον κόσμο στις εξέδρες, χειροκρότησαν τη στάση των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων. Τέλος, αξίζει να σημειώσουμε ότι η Ρέους αναδείχτηκε νικήτρια με 1-0.