Κατηγορίες

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου (15-16/12) στην ΕΠΣ Ημαθίας και τα πρωταθλήματα που διακόπτονται

Διαφοροποιημένο θα είναι το πρόγραμμα του ερχόμενου Σαββατοκύριακου στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Ημαθίας.

Η Α Ερασιτεχνική θα συνεχιστεί κανονικά, με την 14η αγωνιστική του προγράμματος (Σάββατο 15/12 και ώρα 15.00), η οποία όμως θα είναι και η τελευταία για το έτος 2018 καθώς η 15η και τελευταία «στροφή» του 1ου γύρου έχει προγραμματιστεί για το Σάββατο 5/1/2019.

Ο 1ος όμιλος της Β Ερασιτεχνικής…αποχαιρέτησε ήδη το 2018 καθώς η αγωνιστική που προηγήθηκε (9η) ήταν η τελευταία για την τρέχουσα χρονιά (αλλά και για τον πρώτο γύρο), με την πρεμιέρα του δευτέρου γύρου να ορίζεται την Κυριακή 13/1/2019.

Ο 2ος όμιλος της Β Ερασιτεχνικής συνεχίζεται και την ερχόμενη Κυριακή (16/12) κατά την οποία ορίστηκε η 11η αγωνιστική, η οποία είναι και η τελευταία για το πρώτο μισό του πρωταθλήματος. Απομένει το εξ αναβολής ματς του Απόλλωνα Αγίου Γεωργίου με τη Θύελλα Στενημάχου, το οποίο θα διεξαχθεί το Σάββατο 22/12 ενώ η 12η αγωνιστική θα διεξαχθεί το νέο έτος και συγκεκριμένα την Κυριακή 13/1/2012

Ο 1ος όμιλος της Γ Ερασιτεχνικής ολοκλήρωσε τις δραστηριότητες του για το 2018, με τη διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής. Η επανέναρξη ορίστηκε όπως και στη Β Ερασιτεχνική (13/1) ενώ όσον αφορά τον 2ο όμιλο, την Κυριακή 23/12 και ώρα 10.30 θα λάβει χώρα η 7η αγωνιστική, η οποία θα είναι και η τελευταία για το τρέχων έτος.

Όσον αφορά τέλος τα πρωταθλήματα Κ16 και Κ14 της ΕΠΣ Ημαθίας, το πρόγραμμα περιλαμβάνει μία ακόμη αγωνιστική ημέρα για αμφότερα και συγκεκριμένα το Σάββατο 15/12 για το Εφηβικό και την Κυριακή 16/12 για το Παιδικό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην Ημαθία :

Σάββατο 15/12

11.00 (Πρωτάθλημα Κ16 – 10η αγων)

ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας
Μακεδόνας Βέροιας – ΦΑΣ Νάουσα  0-3 α.α.
Μακροχώρι – Βέροια
Αστέρας Αλεξάνδρειας – ΑΕΠ Βέροιας
Αριστοτέλης Νάουσας – Αλιάκμων Νησελίου

15.00 (Α ΕΠΣ Ημαθίας – 14η αγων)

Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
ΑΟ Μαρίνας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου
Μακροχώρι – ΦΑΣ Νάουσα
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Εθνικός Κλειδιού
ΓΑΣ Κοπανού – Φίλιππος Μελίκης
Αχιλλέας Νέας Στράντζας Νάουσας – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας
Άρης Παλαιοχωρίου – ΑΕ Χαρίεσσας
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Κεραυνός Επισκοπής

Κυριακή 16/12

10.30 (2ος όμιλος Γ ΕΠΣ Ημαθίας, 6η αγων)

Μακεδονικός Ρόδακα – Άχθος Αρούρης
Παλασίδειος Ακαδημία – Δόξα Νάουσας
Άτλας Ζερβοχωρίου – Φίλιππος Πολλών Νερών
Ρεπό : Ερμής Τριλόφου

11.00 (Πρωτάθλημα Κ14 – 1ος όμιλος, 8η αγων)

Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Αστέρας Αλεξάνδρειας
Νίκη Αγκαθιάς – ΠΑΟΚ Κουλούρας
Μακροχώρι – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας
Ρεπό : Κένταυρος Μελίκης

11.00 (Πρωτάθλημα Κ14 – 2ος όμιλος, 6η αγων)

Αριστοτέλης Νάουσας – Μακεδόνας Βέροιας
ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Ακαδημία Βέροιας
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας΄- Βέροια

15.00 (2ος όμιλος Β ΕΠΣ Ημαθίας, 11η αγων)

ΑΣ Πατρίδας – Απόλλων Αγίου Γεωργίου
ΑΕΠ Βέροιας – Λευκάδια
Ολυμπιακός Νάουσας – Εθνικός Ράχης
Θύελλα Στενημάχου – Νέα Γενεά Νικομήδειας
Αστέρας Τριποτάμου – Ελπίδα Μονοσπίτων  3-0 α.α.
Ρεπό : ΑΣ Γιαννακοχωρίου