Ισόπαλο το ματς στο AEL FC Arena, μεγάλη ευκαιρία στο 90+4′ για την ΑΕΛ! (photos)

ΑΕΛ και ΑΕΚ αναμετρήθηκαν την Κυριακή (16/12) στο AEL FC ARENA για την 14η αγωνιστική της Super League χωρίς στο φινάλε να προκύψει νικητής (0-0). Δοκάρι είχε η ΑΕΛ που πάλεψε σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς. Μεγάλη ευκαιρία στο τελευταίο λεπτό έχασε η ΑΕΛ με τον Μπαργκάν σε κενό τέρμα!

Μέχρι το 30′ το ματς δεν είχε ρυθμό, στο τελευταίο τέταρτο οι δύο ομάδες ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, με την ΑΕΛ να έχει και το δοκάρι με τον Μπαργκάν.

Στην επανάληψη δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα και οι φάσεις ήταν λίγες μπροστά από τις δύο εστίες με την ΑΕΛ να ψάχνει το γκολ μέχρι το τέλος αλλά χωρίς να τα καταφέρνει.

το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athleticlarissa.gr

ΑΕΛ (Τζιανλούκα Φέστα): Kρίστινσον, Γκόλιας, Χούμπτσεφ (72’ λ.τ. Μπάλλας), Ζίζιτς, Γκοΐκοβιτς, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Ακόστα, Μπαργκάν, Ντέλετιτς, Νούνιτς.

ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Μπάρκας, Μπακάκης (68’ λ.τ. Γκάλο), Χουλτ, Τσιγκρίνσκι, Οικονόμου, Γαλανόπουλος, Μοράν, Μπογέ (79’ Γιακουμάκης), Κλωναρίδης (56’ Γιαννιώτας), Λιβάγια, Πόνσε.