Κατηγορίες

Η αγωνιστική δράση για Τετάρτη (12/12) και Σαββατοκύριακο (22-23/12) στην ΕΠΣ Ημαθίας

Μπορεί η Α Ερασιτεχνική να έχει ρίξει αυλαία για το 2018, ωστόσο στα υπόλοιπα πρωταθλήματα της Ημαθίας, το πρόγραμμα για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο περιλαμβάνει εξ αναβολής αγώνες αλλά και κανονική αγωνιστική δράση για τον 2ο όμιλο της Γ Ερασιτεχνικής.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ του sportsup.gr, αύριο Τετάρτη (12/12), εκτός από τους αγώνες για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ημαθίας, η ΕΠΣΗ όρισε δύο εξ αναβολής αγώνες για τα πρωταθλήματα υποδομής της Ένωσης.

Επίσης, το Σάββατο (22/12) και συγκεκριμένα στις 11.00πμ θα διεξαχθεί η 11η αγωνιστική του Εφηβικού πρωταθλήματος, ενώ το απόγευμα στις 15.00 θα λάβει χώρα η εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β Ερασιτεχνικής, ανάμεσα στον Απόλλωνα Αγίου Γεωργίου και τη Θύελλα Στενημάχου.

Την Κυριακή (23/12) στις 10.30πμ θα λάβει χώρα η τελευταία αγωνιστική του 1ου γύρου στον 2ο όμιλο της Γ Ερασιτεχνικής, με τη διεξαγωγή της 7ης αγωνιστικής ενώ το απόγευμα (15.00) και συγκεκριμένα στις 15.00 θα διεξαχθεί στον Άγιο Νικόλαο Νάουσας το δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης του Ολυμπιακού Νάουσας με τον Εθνικό Ράχης, που διεκόπη στο ημίχρονο (2-2 το σκορ μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο) λόγω καιρικών συνθηκών.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των επόμενων ημερών :

Τετάρτη 19/12

Κύπελλο Ημαθίας (φάση των «16», 14.30)

Βέροια-Νέα Γενεά Νικομήδειας (γήπεδο Μακροχωρίου)
Νίκη Αγκαθιάς-Άρης Παλαιοχωρίου
ΑΕ Σχοινά-ΓΑΣ Ροδοχωρίου
ΑΕ Χαρίεσσας-ΦΑΣ Νάουσα
Αγρ.Αστ.Πλατέος-ΠΑΟΚ Κουλούρας
Αστέρας Τριποτάμου-Μακροχώρι
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας
Εθνικός Κλειδιού-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων

Πρωτάθλημα Κ16 (2η αγωνιστική εξ αναβολής, 15.00)

Βέροια – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας

Πρωτάθλημα Κ14 (6η αγωνιστική εξ αναβολής, 15.00)

Αριστοτέλης Νάουσας – Μακεδόνας Βέροιας

Σάββατο 22/12

Πρωτάθλημα Κ16 (11η αγωνιστική, 11.00)

ΦΑΣ Νάουσα – ΓΑΣ Ροδοχωρίου
Βέροια – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας
ΑΕΠ Βέροιας – Μακεδόνας Βέροιας  3-0 α.α.
Αλιάκμων Νησελίου – Μακροχώρι
Αριστοτέλης Νάουσας – Αστέρας Αλεξάνδρειας

Β Ερασιτεχνική (2ος όμιλος, εξ αναβολής, 15.00)

Απόλλων Αγίου Γεωργίου – Θύελλα Στενημάχου

Κυριακή 23/12

Γ Ερασιτεχνική (2ος όμιλος, 7η αγωνιστική, 10.30)

Δόξα Νάουσας – Μακεδονικός Ρόδακα
Φίλιππος Πολλών Νερών – Ερμής Τριλόφου
Άτλας Ζερβοχωρίου – Παλασίδειος Ακαδημία
Ρεπό : Άχθος Αρούρης

error: Protected