Νίκη ψυχολογίας για τον Αήττητο κόντρα σε μια “άνευρη” Δόξα

Σπουδαία επικράτηση για τον Αήττητο Σπάτων, που μετά τη βαριά ήττα για το Κύπελλο από τον ΠΑΟΚ, βρήκε αντίδραση και νίκησε 2-0 τη Δόξα Δράμας.

Χαρακτηριστικό είναι πως οι Δραμινοί δεν κατέγραψαν φάση στο δεύτερο ημίχρονο και μοιραία ηττήθηκαν από την παθιασμένη ομάδα του Αήττητου.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Γροντής (66′) και Κατσέρης (90+) ενώ στο πρώτο μέρος σημειώθηκαν λίγες αξιόλογες φάσεις, όλες για τη Δόξα που δυσκολεύτηκε στον κακό αγωνιστικό να παίξει το παιχνίδι της αλλά και να κάμψει την αγωνιστικότητα των αντιπάλων της που αμύνονται με πάθος.

Πάντως το παιχνίδι έμοιαζε σε αρκετά σημεία με το αξέχαστο περσινό παιχνίδι της Δόξας μέσα στο Αίγιο. Λεπτομέρεια, με τρομερά προβλήματα τότε και ο Παναιγιάλειος που είχε στον πάγκο του τον Πέτρο Δημητρίου…