“Τρελό” ματς στο Περιστέρι, η…μπίλια έκατσε στο “Χ”

Γεμάτο ματς στο Περιστέρι με Ατρόμητο και Παναιτωλικό να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις. Ο Ενσικουλού άνοιξε το σκορ, ο Μανά με δύο γκολ έκανε την ανατροπή, όμως ο Μούγιακιτς 5 λεπτά πριν το φινάλε έγραψε το τελικό 2-2.

Παιχνίδι κέντρου στο ξεκίνημα της αναμέτρησης με τον Ατρόμητο να προσπαθεί να κάνει παιχνίδι και να δείχνει πιο απειλητικός δημιουργώντας δύο ευκαιρίες μέσα σε δύο λεπτά.

Ο Κιβρακίδης άλλαξε όμορφα με τον Μάντσον αλλά το γύρισμα του τελευταίου μάζεψε εύκολα και από τη κόντρα στον Μαλή.Εν συνεχεία ο Ενσικουλού κατάφερε από πλάγια θέση να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Παναιτωλικού στο 20 λεπτό.

το φιλμ του αγώνα στο novasports.gr

Ατρόμητος (Κάναντι):Μέγερι, Καρασαλίδης, Ρισβάνης, Χατζησαϊας (80’Ούμπιδες), Μποσουλάτζιτς, Μάντσον, Μπρούνο (78”Κωτσόπουλος), Γιαννούλης, Κιβρακίδης, Ενσικουλού (78’Μούγιακιτς)

Παναιτωλικός (Δέλλας): Κυριακίδης, Άργκους, Μαρινάκης, Λουσέρο, Λιάβας, Μαλής, Μπαρμπόσα, Μοράρ, Μάνα, Τσοκάνης, Μάζουρεκ (85’Μιχάι)