Στον τελικό του Κυπέλλου και φέτος ο Αιολικός

Με σκορ 1-4, ο Αιολικός κέρδισε τον Όλυμπο Αγιάσου στο «Χριστοφίδειο» και μαζί εξασφάλισε την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου Λέσβου.

Όπως αναφέρει το sportlesvos, η ομάδα του Απόστολου Στύλου προηγήθηκε στο ημίχρονο με 0-1, χάρη σε γκολ του Κατσίκη, ενώ ολοκλήρωσε το πρώτο 45λεπτο με ένα δοκάρι του Σεφουλάι.

Στην επανάληψη, ο Κλάους πέτυχε το 0-2 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (το κέρδισε ο νεαρός Λαπούσι) και κάπου εκεί οι παίκτες του Θοδωρή Παπαλόπουλου έδειξαν να αφυπνίζονται. Αποτέλεσμα ήταν να μειώσουν με σκόρερ τον Τόρρα και μάλιστα έφτασαν πολύ κοντά και στην ισοφάριση, αλλά το γκολ του Τσομπανέλλη ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Η εξέλιξη του αγώνα, με το ρυθμό να έχει ανοίξει και την άμυνα του Ολύμπου να γίνεται πιο ευάλωτη, έφερε δύο ακόμα γκολ για τον Αιολικό. Αρχικά ο Βαλιός πέτυχε το 1-3 και προς το τέλος ο Σεφουλάι διαμόρφωσε το τελικό 1-4.