Κύπελλο Ελλάδος

Έχει βρει τον…μπελά του με τη Λαμία ο Παναθηναϊκός!

Ο Παναθηναϊκός εκτός Κυπέλλου! Για 2η σερί χρονιά η Λαμία… πετάει εκτός τους «πράσινους», καθώς στην διαδικασία των πέναλτι επικράτησε με 4-2! Το γκολ του Εμμανουηλίδη… ισοφάρισε το πρώτο ματς αλλά δεν έφτανε.

Μια, δυο, τρεις… κι έξω ο Παναθηναϊκός! Η Λαμία κατάφερε να πάρει τεράστια πρόκριση στα προημιτελικά του φετινού Κυπέλλου Ελλάδας, καταφέρνοντας να πάρει τρία σερί ματς κόντρα στους «πράσινους» μέσα στον Ιανουάριο!

Μετά το εντός έδρας 1-0 στο πρώτο ματς των «16», ήρθε νίκη με το ίδιο σκορ στο πρωτάθλημα και τώρα αυτό το 4-2 στα πέναλτι (1-0 οι «πράσινοι» στην κανονική διάρκεια για τη μεγαλειώδη πρόκριση.

Κακός ο Παναθηναϊκός στο πρώτο ημίχρονο του επαναληπτικού, προσπάθησε πολύ στο δεύτερο μέρος, κατάφερε να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου αγώνα, στην εκπνοή της παράτασης ο Βέργος χάνει μοναδική ευκαιρία και στα πέναλτι οι Κάτσε και Κουρμπέλης γίνονται μοιραίοι…

το φιλμ του αγώνα στο gazzetta.gr

Παναθηναϊκός: Διούδης, Γιόχανσον, Ινσούα, Μαυρομμάτης (, Κολοβέτσιος, Κάτσε, Μπουζούκης, Χατζηθεοδωρίδης (46′ Κουρμπέλης), Χατζηγιοβάνης, Καμπετσής (67′ Εμμανουηλίδης), Μακέντα

Λαμία: Μελισσάς, Βασιλαντωνόπουλος (52′ Βάντερσον), Αντέτζο, Καρυπίδης, Καραγκούνης (71′ Επστάιν), Καραμάνος, Ρόμανιτς, Τόμας (72′ Πλιάτσικας), Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Μπουλούλης