Περισσότερες λύσεις για τους Ικάρους Γιαννιτσών και νίκη επί του Αιγινιακού (vid)

Νίκη για τους Ίκαρους Γιαννιτσών στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο της πόλης, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το katerinisport, η ομάδα της Πέλλας ξεκίνησε εντυπωσιακά το παιχνίδι, με τον Αιγινιακό να μη μπορεί να τους περιορίσει επιθετικά και το τέλος της πρώτης περιόδου βρήκε τους γηπεδούχους να προηγούνται με 25-19.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 52-38 υπέρ των Ικάρων Γιαννιτσών.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός ισορρόπησε το παιχνίδι, ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν τον τρόπο να διευρύνουν την υπέρ τους διαφορά και να προηγηθούν με 74-56.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη ήταν καλύτεροι, κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά, αλλά όχι να ξαναμπούν στη διεκδίκηση του αγώνα, γνωρίζοντας την ήττα με το τελικό 88-75.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 25-19, 52-38, 74-56, 88-75.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Σπόντης): Μαλλιάρης 9 (1), Χαραλαμπίδης, Ελευθεριάδης 18, Μπογδάνης 15, Μαυρόπουλος 6 (2), Πολυχρονίδης 11 (2), Στόγιος, Καρυπίδης, Υφαντίδης 18 (1), Βουζίνας 11 (3).

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 20 (5), Αργυρόπουλος 8 (2), Κομπατσιάρης, Κοιλιάς, Βουλτσίδης 31 (1), Μελίδης 11, Βουτσακόπουλος 5, Γιουμούκης, Καλαβρινός.