Τα πιτισιρίκια των Rising Stars οι νικητές στο All Star Game! (photos)

Οι Rising Stars πήραν τη… ρεβάνς για την ήττα τους πέρυσι στην Πάτρα, κερδίζοντας με 120-115 τους All Time Stars στο 23ο All Star Game του ΕΣΑΚΕ, στο Αλεξάνδρειο.

Οι «μικροί» πήραν εξ αρχής το προβάδισμα στο σκορ απέναντι στα μεγάλα αστέρια του παρελθόντος, ξέφυγαν ακόμα και στους 29π. και «άντεξαν» στην αντεπίθεση των αντιπάλων τους.

Οι παλαίμαχοι αστέρες του ελληνικού μπάσκετ ισοφάρισαν σε 111-111, ένα λεπτό πριν από το φινάλε, αλλά δεν ολοκλήρωσαν την ανατροπή.

Τι κι αν βρίσκονται λίγο πριν ή λίγο μετά (κάποιοι και πολύ… μετά) από τα 40 χρόνια τους; Τι κι αν έφταναν να χάνουν με 25 πόντους στο ημίχρονο; Οι «παππούδες» του ελληνικού μπάσκετ αποδείχθηκαν πολύ σκληροί για να… παραδώσουν τα όπλα απέναντι στους πιτσιρικάδες, οι οποίοι κατάφεραν στο τέλος να… πάρουν την εκδίκησή τους για την περσινή ήττα στην Πάτρα με 108-92.