Πολύ σημαντική νίκη για τον Καραϊσκάκη Άρτας!

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη σημείωσε η ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας, η οποία επιβλήθηκε με 1-0 στο γήπεδο των Αγίων Αναργύρων Άρτας του Ηροδότου, σε αγώνα για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Μπόγιαν Άλεξιτς στο 18΄ με ωραία κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες μπροστά στις αντίπαλες εστίες, ενώ στην επανάληψη η ομάδα της Άρτας δεν απειλήθηκε, έχασε σημαντικές ευκαιρίες και κράτησε μάλλον εύκολα το τελικό σκορ.

το φιλμ του αγώνα στο Sportime24

ΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Μέλκας, Παπανίκου, Παναγιώτου, Καπίας, Παντίδος, Ροντρίγκεζ, Μασούρας, Χούσος, Βουκμίροβιτς (63΄ Ψιάνος), Άλεξιτς (69΄Μπαντέ), Τζιώρας (89΄ Γυφτοκώστας).

Ηρόδοτος (Γιώργος Λυρώνης): Ξενοδόχοφ, Γραικός, Παπαγγέλης (76΄ Αμαραντίδης), Γιαλούσης, Ανδρέου, Κασαπάκης, Νύκταρης, Μουκίδης (59΄ Χατζηλιάδης), Μπαρέττας, Ηλιάδης, Αγγελούδης (59΄ Πίντο).