“Επιτέλους νίκη” φώναξαν στη Ρεάλ! (vid)

Αφού απέτυχαν σε όλα τα σημαντικά ραντεβού και σώθηκαν από το VAR, οι Μαδριλένοι πήραν με ανατροπή επιτέλους ένα τρίποντο (1-4).

Σε ένα από τα πιο περίεργα παιχνίδια των τελευταίων ετών, η Ρεάλ Μαδρίτης γύρισε το παιχνίδι με την Βαγιαδολίδ (1-4) και διατηρήθηκε στο -12 από την κορυφή.

Λίγο πριν το ξεκίνημα της αναμέτρησης όλοι οι φωτορεπόρτερ στριμώχτηκαν μπροστά από τον πάγκο της Ρεάλ Μαδρίτης για να πάρουν την καλύτερη πόζα από τον Σαντιάγκο Σολάρι, ο οποίος λογικά αποχωρεί από τον πάγκο της «βασίλισσας».

Η εξέλιξη του ματς ήταν πιο τρελή κι από όσα τρελά συμβαίνουν τον τελευταίο καιρό στους «μερένγκες». Στο 13ο λεπτό η Βαγιαδολίδ αστοχεί σε πέναλτι, όταν ο Αλκάραθ σημάδεψε τα… πουλιά του «Θορίγια», με τους γηπεδούχους να έχουν 0/5 πέναλτι φέτος!

Δύο λεπτά αργότερα το πρώτο ακυρωθέν γκολ των γηπεδούχων (μέσω VAR), με το τρελό δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με δεύτερο ακυρωθέν τέρμα για την Βαγιαδολίδ, ξανά μέσω VAR.