Κατηγορίες

Η εξ αναβολής αγωνιστική στην Α ΕΠΣ Ημαθίας και οι προγραμματισμένοι αγώνες όλων των κατηγοριών μέχρι 31/3

Μετά την παράθεση (ΕΔΩ) των αγώνων που έχουν οριστεί από την Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣΗ μέχρι την Τετάρτη 14/3, το sportsup.gr σας παρουσιάζει τις αγωνιστικές δραστηριότητες σε όλες τις κατηγορίες μέχρι το τέλος Μάρτη.

Το Σαββατοκύριακο 16-17 Μαρτίου υπάρχει πλήρης αγωνιστική δράση σε ανδρικά πρωταθλήματα και τμήματα υποδομής, ενώ η Ένωση αποφάσισε τον ορισμό της 20ης αγωνιστικής στην Α Ερασιτεχνική και συγκεκριμένα την Τετάρτη 20/3.

Ας δούμε αναλυτικά το πρόγραμμα από το Σάββατο 16 έως την Κυριακή 31 Μαρτίου :

Σάββατο 16/3

Πρωτάθλημα Κ16 (16η αγωνιστική, 11.30)

Αριστοτέλης Νάουσας – Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας
Αλιάκμων Νησελίου – Αστέρας Αλεξάνδρειας
ΑΕΠ Βέροιας – Μακροχώρι
Βέροια – Μακεδόνας Βέροιας  3-0 α.α.
ΦΑΣ Νάουσα – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας
Ρεπό : ΓΑΣ Ροδοχωρίου

Α ΕΠΣ Ημαθίας (24η αγωνιστική, 16.00)

Αχιλλέας Νάουσας – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
Άρης Παλαιοχωρίου – ΓΑΣ Κοπανού
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Κεραυνός Επισκοπής – Μακροχώρι
ΑΕ Χαρίεσσας – ΑΟ Μαρίνας
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας
Φίλιππος Μελίκης – ΓΑΣ Ροδοχωρίου
Εθνικός Κλειδιού – ΦΑΣ Νάουσα

 

Κυριακή 17/3

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος, 9η αγωνιστική, 10.30)

Δόξα Κυψέλης – ΑΟ Συκιάς
ΑΕ Τρικάλων – ΑΕ Καψόχωρας
Αχιλλέας Νεοκάστρου – ΠΟ Ξεχασμένης

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος, 11η αγωνιστική, 10.30)

Άχθος Αρούρης – Παλασίδειος Ακαδημία
Ερμής Τριλόφου – Άτλας Ζερβοχωρίου
Μακεδονικός Ρόδακα – Φίλιππος Πολλών Νερών
Ρεπό : Δόξα Νάουσας

Πρωτάθλημα Κ14 (1ος όμιλος, 13η αγωνιστική, 11.30)

Αστέρας Αλεξάνδρειας – Νίκη Αγκαθιάς
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας
Κένταυρος Μελίκης – ΠΑΟΚ Κουλούρας
Ρεπό : Μακροχώρι

Πρωτάθλημα Κ14 (2ος όμιλος, 5η αγωνιστική, 11.30)

Βέροια – Μακεδόνας Βέροιας

Β ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος, 14η αγωνιστική, 16.00)

ΑΕΚ Καμποχωρίου – Δόξα Λιανοβεργίου
Θύελλα Σταυρού – ΑΕ Σχοινά
Απόλλων Λυκογιάννης – Αλιάκμων Νησελίου
ΠΑΟΚ Κουλούρας – ΠΑΟ Παλατίτσια
Ολυμπιακός Λουτρού – Ατρόμητος Διαβατού

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος, 16η αγωνιστική, 16.00)

Αστέρας Τριποτάμου – ΑΣ Γιαννακοχωρίου
Θύελλα Στενημάχου – Ελπίδα Μονοσπίτων   3-0 α.α.
Ολυμπιακός Νάουσας – Νέα Γενεά Νικομήδειας
ΑΕΠ Βέροιας – Εθνικός Ράχης
ΑΣ Πατρίδας – Λευκάδια
Ρεπό : Απόλλων Αγίου Γεωργίου

 

Τετάρτη 20/3

Α ΕΠΣ Ημαθίας (20η αγωνιστική, 16.00)

ΑΕ Χαρίεσσας – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Κεραυνός Επισκοπής
Φίλιππος Μελίκης – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Εθνικός Κλειδιού – Άρης Παλαιοχωρίου
ΦΑΣ Νάουσα – Αχιλλέας Νέας Στράντζας Νάουσας
ΓΑΣ Ροδοχωρίου – ΓΑΣ Κοπανού
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων
Μακροχώρι – ΑΟ Μαρίνας

Πρωτάθλημα Κ16 (3η αγωνιστική, 16.00)

Αλιάκμων Νησελίου – Βέροια

 

Σάββατο 23/3

Πρωτάθλημα Κ16 (17η αγωνιστική, 11.30)

Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Αστέρας Αλεξάνδρειας
Μακροχώρι – Αριστοτέλης Νάουσας
Μακεδόνας Βέροιας – Αλιάκμων Νησελίου  0-3 α.α.
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – ΑΕΠ Βέροιας
ΓΑΣ Ροδοχωρίου – Βέροια
Ρεπό : ΦΑΣ Νάουσα

Α ΕΠΣ Ημαθίας (25η αγωνιστική, 16.00)

Αγροτικός Αστέρας Πλατέος – ΓΑΣ Κοπανού
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Αχιλλέας Νάουσας
Μακροχώρι – Άρης Παλαιοχωρίου
ΑΟ Μαρίνας – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας
Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας – Κεραυνός Επισκοπής
ΓΑΣ Ροδοχωρίου – ΑΕ Χαρίεσσας
ΦΑΣ Νάουσα – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας
Εθνικός Κλειδιού – Φίλιππος Μελίκης

 

Κυριακή 24/3

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος, 12η αγωνιστική, 10.30)

Ερμής Τριλόφου – Άχθος Αρούρης
Παλασίδειος Ακαδημία – Μακεδονικός Ρόδακα
Φίλιππος Πολλών Νερών – Δόξα Νάουσας
Ρεπό : Άτλας Ζερβοχωρίου

*δεν υπάρχουν αγώνες για τον 1ο όμιλο της Γ ΕΠΣΗ

Πρωτάθλημα Κ14 (1ος όμιλος, 14η αγωνιστική, 11.30)

Νίκη Αγκαθιάς – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας
Μακροχώρι – Κένταυρος Μελίκης
Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας – ΠΑΟΚ Κουλούρας
Ρεπό : Αστέρας Αλεξάνδρειας

Πρωτάθλημα Κ14 (2ος όμιλος, 10η αγωνιστική, 11.30)

Αριστοτέλης Νάουσας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου
Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας – Ακαδημία Βέροιας
Μακεδόνας Βέροιας – Βέροια

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος, 17η αγωνιστική, 16.00)

ΑΣ Γιαννακοχωρίου – Ελπίδα Μονοσπίτων  3-0 α.α.
Νέα Γενεά Νικομήδειας – Αστέρας Τριποτάμου
Εθνικός Ράχης – Θύελλα Στενημάχου
Λευκάδια – Ολυμπιακός Νάουσας
Απόλλων Αγίου Γεωργίου – ΑΕΠ Βέροιας
Ρεπό : ΑΣ Πατρίδας

*δεν υπάρχουν αγώνες για τον 1ο όμιλο της Β ΕΠΣΗ

 

Τετάρτη 27/3

Πρώτη φάση play off Παιδικού Πρωταθλήματος

*Πιθανός ο ορισμός των επαναληπτικών ημιτελικών του Κυπέλλου Ημαθίας

 

Σάββατο 30/3

Πρωτάθλημα Κ16 (18η αγωνιστική, 11.30)

Μακροχώρι – Μ.Αλεξ.Αγ.Μαρίνας
Αστέρας Αλεξάνδρειας – Μακεδόνας Βέροιας  3-0 α.α.
Αριστοτέλης Νάουσας – Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας
Αλιάκμων Νησελίου – ΓΑΣ Ροδοχωρίου
Βέροια – ΦΑΣ Νάουσα
Ρεπό : ΑΕΠ Βέροιας

Α ΕΠΣ Ημαθίας (26η αγωνιστική, 16.00)

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Αγροτικός Αστέρας Πλατέος
ΓΑΣ Κοπανού – Μακροχώρι
Αχιλλέας Νάουσας – ΑΟ Μαρίνας
Άρης Παλαιοχωρίου – Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΓΑΣ Ροδοχωρίου
Κεραυνός Επισκοπής – ΦΑΣ Νάουσα
ΑΕ Χαρίεσσας – Εθνικός Κλειδιού
Αγρ.Αστ.Αγ.Βαρβάρας – Φίλιππος Μελίκης

 

Κυριακή 31/3

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος, 10η αγωνιστική, 10.30)

Αχιλλέας Νεοκάστρου – Δόξα Κυψέλης
ΑΟ Συκιάς – ΑΕ Τρικάλων
ΑΕ Καψόχωρας – ΠΟ Ξεχασμένης

Γ ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος, 13η αγωνιστική, 10.30)

Άχθος Αρούρης – Μακεδονικός Ρόδακα
Δόξα Νάουσας – Παλασίδειος Ακαδημία
Φίλιππος Πολλών Νερών – Άτλας Ζερβοχωρίου
Ρεπό : Ερμής Τριλόφου

2η αγωνιστική Play Off Παιδικού Πρωταθλήματος

Β ΕΠΣ Ημαθίας (1ος όμιλος, 15η αγωνιστική, 16.00)

ΑΕ Σχοινά – Ολυμπιακός Λουτρού
Θύελλα Σταυρού – ΠΑΟΚ Κουλούρας
Ατρόμητος Διαβατού – Απόλλων Λυκογιάννης
ΠΑΟ Παλατίτσια – ΑΕΚ Καμποχωρίου
Δόξα Λιανοβεργίου – Αλιάκμων Νησελίου

Β ΕΠΣ Ημαθίας (2ος όμιλος, 18η αγωνιστική, 16.00)

Νέα Γενεά Νικομήδειας – ΑΣ Γιαννακοχωρίου
Ελπίδα Μονοσπίτων – Εθνικός Ράχης  0-3 α.α.
Αστέρας Τριποτάμου – Λευκάδια
Θύελλα Στενημάχου – Απόλλων Αγίου Γεωργίου
ΑΕΠ Βέροιας – ΑΣ Πατρίδας
Ρεπό : Ολυμπιακός Νάουσας

error: Protected