Κατηγορίες
Β ΕΠΣ Ημαθίας - Γ ΕΠΣ Ημαθίας

Γ ΕΠΣ Ημαθίας – Μια «στροφή» ακόμη στον 1ο όμιλο, όλα ανοιχτά στον δεύτερο (σκόρερς, φύλλα αγώνος 9ης-11ης αγωνιστικής)

Ακόμη πιο έντονο πλέον το ενδιαφέρον στη Γ Ερασιτεχνική της ΕΠΣ Ημαθίας, καθώς πλησιάζουμε στο τέλος της κανονικής περιόδου.

Στον 1ο όμιλο μάλιστα, απομένει μία αγωνιστική για να αναδειχτεί η τετράδα που θα αγωνιστεί στα play off, στα οποία θα μεταφέρουν τη βαθμολογία που συγκέντρωσαν στις 10 αγωνιστικές του πρωταθλήματος.

Παρά την εντός έδρας ισοπαλία της, η Δόξα Κυψέλης εξακολουθεί να έχει το προβάδισμα για την πρώτη θέση, αρκεί να επικρατήσει την τελευταία αγωνιστική του ουραγού Αχιλλέα Νεοκάστρου. Την ίδια ώρα, η ΑΕ Τρικάλων χρειάζεται μόνο έναν βαθμό για να τερματίσει δεύτερη, κόντρα όμως στον ΑΟ Συκιάς που θέλει μόνο τη νίκη για να εξασφαλίσει (τουλάχιστον) την 4η θέση.

Οι «πράσινοι» μάλιστα μπορούν να τερματίσουν τρίτοι, αν ο ΠΟ Ξεχασμένης ηττηθεί στην Καψόχωρα, που επίσης «καίγεται» για τη νίκη. Μύλος!

Ας δούμε τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής και τους σκόρερς :

1ος όμιλος

Δόξα Κυψέλης – ΑΟ Συκιάς  1-1 (Γιδαρόπουλος / Μπράκα)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Γιαγκιτζόγλου, με βοηθούς τους κ.κ. Βαλκάνο και Μουσενίκα

Συνθέσεις

Δόξα Κυψέλης : Σαμαράς, Καραμπάσης (80′ Ζησιόπουλος), Λέσι, Ζυμάρας, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Αχλατλής (60′ Μπλουγκούρας), Αποστολόπουλος (70′ Κοντόπουλος Φ.), Γιδαρόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Κοντόπουλος Ν.

ΑΟ Συκιάς : Στογιαννόπουλος, Καλέμι (83′ Στριμπίνος), Κακαγιάννης Κ., Τσαπράνης, Μπράκα, Κουρτέσης Α., Κακαγιάννης Α. (85′ Βήτος Χ.), Κουρτέσης Χ., Θεσσαλονικιός, Κακαγιάννης Η., Μελιόπουλος Ι. (62′ Βήτος Αν.)


ΑΕ Τρικάλων – ΑΕ Καψόχωρας  2-4 (Ντόι, Σαλτουρίδης / Τοπαλίδης, Σίσκος, Κίτσας πεν, Μουστακόπουλος)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Δεβετζίδης, με βοηθούς τους κ.κ. Κιρμανίδη και Σιουκιούρογλου

Συνθέσεις

ΑΕ Τρικάλων : Γιάντσης, Δρομπουλιανούδης, Παπαμιχαήλ, Ασημακόπουλος (46′ Γιαντσίδης), Παντριάς, Βήτος, Ευαγγελόπουλος Μ., Τσιπλάκης (72′ Γαλατσίδας), Τερζίδης, Τσιλιόπουλος (46′ Σαλτουρίδης), Τάρπατζης (46′ Ντόι)

ΑΕ Καψόχωρας : Μαραγκός, Βασιλείου, Ζωγράφος Γ., Καλαμιώτης (63′ Τουλιόπουλος), Τοπαλίδης, Σίσκος, Κίτσας, Χασάνογλου, Μαρτσέλος (55′ Μουστακόπουλος), Ταραπόσος, Ευαγγέλου


Αχιλλέας Νεοκάστρου – ΠΟ Ξεχασμένης  4-5 (Βενιόπουλος, Γιαννόπουλος, Λουκανόπουλος, Μπαρτζώκας / Καπουσίζης 2, Παναγιώτου Αν. 2, Αμαραντίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μαργαρίτης, με βοηθούς τους κ.κ. Παπαντώνη και Τράντο

Συνθέσεις

Αχιλλέας Νεοκάστρου : Ντόγκας (75′ Μηλιώτης), Πιτσάβας, Καρέλης, Λουκανόπουλος, Καμπούρης, Μαγαλιός (57′ Πέτρου), Τριανταφύλλου, Βενιόπουλος (57′ Ευαγγέλου), Κούκουρας, Γκόλτζης, Μπαρτζώκας

ΠΟ Ξεχασμένης : Δημητρακόπουλος, Τσακλίδης, Τσίπης, Παντόπουλος, Μαρούδας (70′ Πανταζής), Αμαραντίδης, Στεργιούδης (80′ Κυριακόπουλος), Τσολπάκης (75′ Παναγιώτου Αθ.), Παναγιώτου Αν., Δημόπουλος (66′ Τάκος), Καπουσίζης (70′ Νικολόπουλος)

Βαθμολογία

Β
1 Δόξα Κυψέλης 20
2 ΑΕ Τρικάλων 18
3 ΠΟ Ξεχασμένης 15
4 ΑΟ Συκιάς 13
5 ΑΕ Καψόχωρας 13
6 Αχιλλέας Νεοκάστρου 0

Επόμενη αγωνιστική (τελευταία, 31/3)

Αχιλλέας Νεοκάστρου – Δόξα Κυψέλης
ΑΟ Συκιάς – ΑΕ Τρικάλων
ΑΕ Καψόχωρας – ΠΟ Ξεχασμένης

Στον 2ο όμιλο απεναντίας, τίποτε δεν έχει κριθεί εκτός της διαφαινόμενης πρωτιάς του Άχθου Αρούρη.

Η νεοσύστατη ομάδα, με δύο νίκες στα δύο τελευταία της παιχνίδια (έχει ρεπό την τελευταία αγωνιστική) έχει το πάνω χέρι και για τα play off, την ίδια ώρα που Δόξα Νάουσας, Άτλας Ζερβοχωρίου (πέρασε νικηφόρα από τον Τρίλοφο), Ερμής και Μακεδονικός Ρόδακα (πήρε ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς, καθώς δεν προσήλθε ο Φίλιππος Πολλών Νερών) μάχονται για τρία εισιτήρια.

Το πρόγραμμα των διεκδικητών τις τελευταίες τρεις αγωνιστικές :

Άχθος Αρούρης : Ερμής Τριλόφου (εκτός), Μακεδονικός Ρόδακα (εντός), ρεπό
Δόξα Νάουσας : Φίλιππος Πολλών Νερών (εκτός), Παλασίδειος Ακαδημία (εντός), Μακεδονικός Ρόδακα (εκτός)
Άτλας Ζερβοχωρίου : Ρεπό, Φίλιππος Πολλών Νερών (εκτός), Παλασίδειος Ακαδημία (εκτός)
Ερμής Τριλόφου : Άχθος Αρούρης (εντός), ρεπό, Φίλιππος Πολλών Νερών (εντός)
Μακεδονικός Ρόδακα : Παλασίδειος Ακαδημία (εκτός), Άχθος Αρούρης (εκτός), Δόξα Νάουσας (εντός)

2ος όμιλος

Άχθος Αρούρης – Παλασίδειος Ακαδημία  5-0 (Τσέος, Καραπεΐδης, Αβραμίδης, Κατροτζανάκης, Θεοδωρίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Χριστοδούλου Γ., με βοηθούς τους κ.κ. Τασιώνα και Σαμαρά

Συνθέσεις

Άχθος Αρούρης : Ελευθεριάδης, Λάιος (46′ Πύρκας), Τσιρέλας, Γκαλίτσιος, Κατσαπελίδης, Ταυλίκος, Τσέος, Καραπεΐδης, Κατροτζανάκης, Αβραμίδης (58′ Ιγνατίδης), Μανουράς (71′ Μιχάλης).

Παλασίδειος Ακαδημία : Χαραλαμπίδης, Κουρκούτας, Τσίλης, Βλαχοδήμος, Μπισίρης, Φετλής, Μυλωνάς, Δροσούνης, Γερμανόπουλος, Φανάρας, Ζιάνης


Ερμής Τριλόφου – Άτλας Ζερβοχωρίου  1-3 (Μίχος / Κυριακίδης 2, Συμεωνίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Λαζάρου, με βοηθούς τους κ.κ. Μπακάλη και Πέτρου

Συνθέσεις

Ερμής Τριλόφου : Γιούλας, Γκάνιος (75′ Γκουντάρας Δ.), Παπαδόπουλος, Μίχος, Αντωνίου, Πετεινάρης, Θωμαΐδης, Σαρκατζής, Παπαδόπουλος, Κουπίδης, Κουΐρουκίδης (46′ Αθανασιάδης)

Άτλας Ζερβοχωρίου : Χριστοφορίδης, Μερκουράκης, Συμεωνίδης, Κολοκοτρώνης, Ξανθόπουλος, Μήτρου Π., Μήτρου Α., Μήτρου Ε., Αδαμόπουλος, Κουκλιανιώτης, Κυριακίδης


Μακεδονικός Ρόδακα – Φίλιππος Πολλών Νερών  3-0 α.α.


Ρεπό : Δόξα Νάουσας

Βαθμολογία

Β
1 Άχθος Αρούρης 25
2 Δόξα Νάουσας 16
3 Μακεδονικός Ρόδακα 15
4 Άτλας Ζερβοχωρίου 14
5 Ερμής Τριλόφου 13
6 Φίλιππος Πολλών Νερών 6
7 Παλασίδειος Ακαδημία 3

Επόμενη αγωνιστική (12η, 24/3)

Ερμής Τριλόφου – Άχθος Αρούρης
Παλασίδειος Ακαδημία – Μακεδονικός Ρόδακα
Φίλιππος Πολλών Νερών – Δόξα Νάουσας
Ρεπό : Άτλας Ζερβοχωρίου