Εθνικές Ομάδες

Ισόπαλη στην πρεμιέρα η Εθνική μας με Δανία, σκόρερε ο Μελιόπουλος

Ισόπαλο 2-2 τελείωσε το εναρκτήριο παιχνίδι της Εθνικής Νέων στον 2ο όμιλο της φάσης elite του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, οι αγώνες του οποίου διεξάγονται επί αγγλικού εδάφους.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα προηγήθηκε στο σκορ στο 19’ με πέναλτι του Τσαούση και μάλιστα πριν από τη λήξη του ημιχρόνου, στο 37’, διεύρυνε τη διαφορά με τον Μελιόπουλο.

Ωστόσο, στο β’ ημίχρονο οι Δανοί με δύο γκολ του Κάουφμαν (60’, 72’) κατάφεραν να ισοφαρίσουν κι έτσι οι δύο ομάδες κέρδισαν από έναν βαθμό στην πρεμιέρα τους στο τουρνουά.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, η Αγγλία νίκησε την Τσεχία 4-1.

Ελλάδα: Νικοπολίδης, Λύρατζης, Τσαούσης (81’ Γαϊτανίδης), Μιχαηλίδης, Νεοφυτίδης, Εμμανουηλίδης, Μελιόπουλος (60’ Τσιγγάρας), Διαμαντής, Μπότος, Σέχου, Γκαργκαλατζίδης (71’ Λιάβας).