Β ΕΠΣ Ημαθίας - Γ ΕΠΣ Ημαθίας

Γ ΕΠΣ Ημαθίας – Βγήκε η τετράδα στον 1ο όμιλο, νέα δεδομένα με τη νίκη του Ρόδακα στον 2ο (σκόρερς, φύλλα αγώνος 10ης-13ης αγωνιστικής)

Ολοκληρώθηκε την Κυριακή (31/3) με τη 10η αγωνιστική, η κανονική διάρκεια του 1ου ομίλου της Γ Ερασιτεχνικής, ενώ στον 2ο απομένει μία ακόμη «στροφή» για να δούμε τις τέσσερις ομάδες που θα αγωνιστούν στα play off ανόδου.

Η Δόξα Κυψέλης με 23 βαθμούς, η ΑΕ Τρικάλων με 18, ο ΑΟ Συκιάς με 16 και η ΑΕ Καψόχωρας επίσης με 16, είναι η τετράδα των αγώνων διαβάθμισης στον 1ο όμιλο της κατηγορίας, οι οποίες περιμένουν πλέον την κλήρωση του μίνι πρωταθλήματος, που θα δώσει τρία «χρυσά» εισιτήρια για τη Β Ερασιτεχνική της νέας σεζόν.

Ο ΠΟ Ξεχασμένης και ο Αχιλλέας Νεοκάστρου είναι οι δύο ομάδες που παραμένουν στην κατηγορία, όπου μαζί με την 4η ομάδα των play off θα αγωνιστούν στη Γ Ερασιτεχνική της σεζόν 2019/2020.

Στον 2ο όμιλο, η νίκη του Μακεδονικού Ρόδακα επί του Άχθου Αρούρη, έφερε νέα δεδομένα στην τετράδα και ακολουθεί η αναμέτρηση της νεοσύστατης ομάδας με τη Δόξα Νάουσας για να δούμε την τελική κατάταξη των play off. Οριστικά τέταρτος θα είναι ο Άτλας Ζερβοχωρίου, καθώς αύξησε τη διαφορά του από τον τέταρτο Ερμή Τριλόφου, ο οποίος μαζί με την Παλασίδειο Ακαδημία και τον Φίλιππο Πολλών Νερών θα συμμετέχουν και τη νέα σεζόν στη Γ Ερασιτεχνική.

Ας δούμε τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής και τους σκόρερς στον 1ο όμιλο:

Αχιλλέας Νεοκάστρου – Δόξα Κυψέλης  2-4 (Λουκανόπουλος, Μπαρτζώκας / Γιδαρόπουλος 3, Κοντόπουλος Φ.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Αργυρίου, με βοηθούς τους κ.κ. Σιουκιούρογλου και Μουρατίδης

Συνθέσεις

Αχιλλέας Νεοκάστρου : Ντόκας, Καμπούρης, Μαγαλιός (80′ Κληματσάκης), Λουκανόπουλος, Μπαρτζώκας, Τριανταφύλλου, Καρέλης, Κόλτζης, Πέτρου, Ευαγγέλου, Φεζουλάς (46′ Κατσαβός)

Δόξα Κυψέλης : Θεολόγης, Θυμιόπουλος, Καραμπάσης, Ζυμάρας, Παπαδόπουλος, Κωνσταντινίδης, Κοντόπουλος Ν., Κοντόπουλος Φ., Παναγιωτόπουλος, Αποστολόπουλος, Γιδαρόπουλος (46′ Κομπατσιάρης)


ΑΟ Συκιάς – ΑΕ Τρικάλων  3-1 (Βήτος Α., Μπράκα 2 / Γιαντσίδης)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Μπακάλης, με βοηθούς τους κ.κ. Χαραλαμπίδη και Ποζιάδη

Συνθέσεις

ΑΟ Συκιάς : Στογιαννόπουλος, Καλέμι (46′ Δαλλόπουλος), Κακαγιάννης Κ., Τσαπράνης, Μπράκα, Κακαγιάννης Α. (60′ Μελιόπουλος Δ.), Κουρτέσης Α., Κουρτέσης Χ., Κακαγιάννης Η., Στριμπίνος (60′ Μελιόπουλος Α.), Βήτος Αν. (87′ Μελιόπουλος Γ.)

ΑΕ Τρικάλων : Γεωργάκης, Δρομπουλιανούδης, Παντριάς, Τσιπλάκης (50′ Γαλατσίδας), Ασημακόπουλος, Σαλτουρίδης (85′ Ιτούδης), Γιαντσίδης (80′ Ταρπατζής), Τσιλιόπουλος, Παπαμιχαήλ, Βήτος, Ευαγγελόπουλος


ΑΕ Καψόχωρας – ΠΟ Ξεχασμένης  2-1 (Καλαμιώτης 2 / Παναγιώτου Αν.)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Καραγκιζόπουλος, με βοηθούς τους κ.κ. Μπέκα και Χαλατζιούκα

Συνθέσεις

ΑΕ Καψόχωρας : Μαραγκός Β., Ταραπόσος, Κίτσας, Σίσκος (77′ Ευαγγέλου), Τοπαλίδης, Καλαμιώτης (77′ Τολιόπουλος Ρ.), Ομπιντίγκου (46′ Μαρτσέλος), Τσούκης (69′ Ζωγράφος Ρ.), Ζωγράφος Γ., Βασιλείου, Χασάνογλου

ΠΟ Ξεχασμένης : Δημητρακόπουλος, Τσακλίδης (68′ Τάκος), Παντόπουλος (60′ Στεργιούδης), Μαρούδας, Τοπάλλι, Τσολπάκης, Μπαλτζής, Παναγιώτου Αν., Τσίπης, Δημόπουλος, Καπουσίζης (77′ Τολιόπουλος Α.)


Βαθμολογία (Τελική)

    Β
1 Δόξα Κυψέλης 23
2 ΑΕ Τρικάλων 18
3 ΑΟ Συκιάς 16
4 ΑΕ Καψόχωρας 16
5 ΠΟ Ξεχασμένης 15
6 Αχιλλέας Νεοκάστρου 0

*Δόξα Κυψέλης, ΑΕ Τρικάλων, ΑΟ Συκιάς και ΑΕ Καψόχωρας θα αγωνιστούν στα play off για την άνοδο τριών (3) στη Β Ερασιτεχνική, μεταφέροντας τους βαθμούς της κανονικής περιόδου. Τα ζευγάρια του μίνι πρωταθλήματος θα αναδειχθούν μετά από κλήρωση.

 

2ος όμιλος

Άχθος Αρούρης – Μακεδονικός Ρόδακα  0-1 (αυτογκόλ)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Τράντος, με βοηθούς τους κ.κ. Γιαγκιτζόγλου και Ζουρνατζίδη

Συνθέσεις

Άχθος Αρούρης : Νικηφόρου, Αβραμίδης, Μανουράς, Ελευθεριάδης, Τσιρέλας, Γκαλίτσιος (85′ Θεοδωρίδης), Κατσαπελίδης, Ταυλίκος Γ. (90′ Εξιζίδης), Τσέος, Καραπεΐδης, Γιαγλής

Μακεδονικός Ρόδακα : Σταματέλος, Μπουρουτζήκας (78′ Λαζαρίδης), Μπαρμπαρούσης, Σιδηρόπουλος Κ. (58′ Κυριακίδης), Σιδηρόπουλος Β. (88′ Αργυρού), Σιδηρόπουλος Θ., Βαρβέρης, Τριανταφυλλίδης, Πετούλιας, Δεδίνης, Γατουρτζίδης (68′ Περδίκης)


Δόξα Νάουσας – Παλασίδειος Ακαδημία  4-2 (Γκογκόπουλος, Γεωργάκης, Σαρμπίνος, Καραθάνας / ?)

Διαιτητής της αναμέτρησης ο κ. Λαζάρου, με βοηθούς τους κ.κ. Σαμαρά και Τασιώνα

Συνθέσεις

Δόξα Νάουσας : Βρούφτσης, Καραθάνας, Πάλλας, Γκουλαξίδης, Γκογκόπουλος, Παπανάνος, Γερασόπουλος, Σαρμπίνος, Φασούλας, Ανθρακεύς Ι., Γεωργάκης

Παλασίδειος Ακαδημία : Χαραλαμπίδης, Κουρκούτας, Τσίλης, Βλαχοδήμος, Μπισίρης, Φετλής, Μυλωνάς, Δροσούνης, Γερμανόπουλος, Φανάρας, Ζιάνης (30′ Γκεντικίδης)


Φίλιππος Πολλών Νερών – Άτλας Ζερβοχωρίου  0-3 α.α.


Ρεπό : Ερμής Τριλόφου

Βαθμολογία

    Β
1 Άχθος Αρούρης 28
2 Δόξα Νάουσας 22
3 Μακεδονικός Ρόδακα 21
4 Άτλας Ζερβοχωρίου 17
5 Ερμής Τριλόφου 13
6 Φίλιππος Πολλών Νερών 6
7 Παλασίδειος Ακαδημία 3

Επόμενη αγωνιστική (13η, 7/4)

Μακεδονικός Ρόδακα – Δόξα Νάουσας
Ερμής Τριλόφου – Φίλιππος Πολλών Νερών
Παλασίδειος Ακαδημία – Άτλας Ζερβοχωρίου
Ρεπό : Άχθος Αρούρης