ΣΟΚ στη Ρουμανία, κατέρρευσε εν ώρα αγώνα ο προπονητής της Ντιναμό Βουκουρεστίου!

Σοκαριστικές στιγμές εκτυλίχθηκαν στο «Dinamo Stadium».

Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης μεταξύ της Ντιναμό Βουκουρεστίου και της Κραϊόβα για το πρωτάθλημα Ρουμανίας ο προπονητής της γηπεδούχου, Έουγκεν Νεαγκόε κατέρρευσε στον πάγκο.

Όπως αναφέρει το Sportime, οι πρώτες εκτιμήσεις κάνουν λόγο για καρδιακή προσβολή. Οι εικόνες των παικτών της Ντιναμό να πιάνουν το κεφάλι τους και να ξεσπούν σε κλάματα προκαλούν σοκ. Αποτυπώνουν την μεγάλη αγωνία που υπάρχει για την κατάσταση της υγείας του 51χρονου Ρουμάνου τεχνικού.

Μάλιστα ο Νεαγκόε είχε αγωνιστεί μια σεζόν στην Ελλάδα (1997/98), φορώντας τη φανέλα της Βέροιας.

Πάντως το περιστατικό δεν ήταν αρκετό ώστε να διακοπεί το ματς, με την Κραϊόβα να πηγαίνει στο ημίχρονο προηγούμενη 1-0.