Αναγέννηση Κολινδρού – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 0-4

Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας για τις δύο ομάδες, ο Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων επικράτησε με 4-0 της Αναγέννησης, σε ματς που διεξήχθη το Σάββατο (10/8) στο Δημοτικό γήπεδο Κολινδρού.

Όπως αναφέρει το katerinisport, οι προπονητές των δύο ομάδων (Ηλίας Μποταΐτης και Δημήτρης Πρίντζιος), έδωσαν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους διαθέσιμους ποδοσφαιριστές, ενώ στο τέλος έμειναν ευχαριστημένοι από την προσπάθειά και την συνολική απόδοσή τους στον αγωνιστικό χώρο, αν και βρισκόμαστε στο αρχικό στάδιο της προετοιμασίας για τη νέα σεζόν.

Τα γκολ
Το σκορ άνοιξε ο Καπετάνος με κοντινό πλασέ στο 29ο λεπτό έπειτα από τη σέντρα του Λίτσι από θέση αριστερά.
Τέσσερα λεπτά αργότερα μετά τη σέντρα του Κοσέογλου, ο Κιρκιλιανίδης από κοντά έγραψε το 0-2.
Στο 36΄ ο Λίτσι με σουτ πλασέ από το ύψος της περιοχής διεύρυνε το σκορ στο 0-3.
Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε ο Παρσόπουλος με διπλή προσπάθεια και σουτ πλασέ στο 53ο λεπτό.

Αναγέννηση Κολινδρού: Σεμιτσίδης, Σεραφειμίδης, Γκουδάρας, Μπιλιαδέρης, Μπουρανής, Κοσμίδης, Βραχνός, Κατσιούλας, Πασχόπουλος, Κόλτσης, Γκουνταμάνης. Στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Τραούδας, Χαιρεκάκης, Ορφανίδης, Μαντζουράκης, Παναγιωτίδης, Χνούδας.

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων: Αργυρόπουλος, Ατανάσωφ, Κιρκιλιανίδης, Ματράκας, Χατζόπουλος, Αβραμόπουλος, Τσομίδης, Κοσέογλου, Λίτσι, Ελευθεριάδης, Καπετάνος. Αγωνίστηκαν επίσης οι: Κύρου, Σωτηράκης, Αναδόγλου, Παρσόπουλος, Βουλγαράκης, Βλάχος, Χατζόπουλος.